Jakość spermy – jak wzmocnić plemniki? Trudności z zajściem w ciążę

W ciągu ostatnich 65 lat jakość nasienia pogorszyła się niemal dwukrotnie. Naukowcy nie kryją, że prognozy nie są najlepsze i „ślepa amunicja” staje się prawdziwym problemem, odpowiada za połowę przypadków trudności z zajściem w ciążę. Czy jest na to sposób? Jak wzmocnić plemniki i bez problemu zajść w ciążę?

Jakość spermy – jakie są normy?

jak wzmocnić plemniki

To, co dzisiaj uznajemy za dobry wynik, jeszcze kilkadziesiąt lat temu było oceniane za bardzo przeciętny a nawet niepokojący. Normy dotyczące jakości spermy zmieniają się na przestrzeni lat.

Obecnie uznajemy, że w każdym mililitrze spermy powinno znajdować się 15 milionów plemników, z których 40% musi się poruszać, a 4% mieć odpowiednią budowę, umożliwiającą zapłodnienie komórki jajowej i poczęcie dziecka. Tymczasem takie parametry kilkadziesiąt lat temu byłyby dla lekarzy bardzo niepokojące, najpewniej pacjent otrzymałby informację, że poczęcie dziecka będzie bardzo trudne…a nawet możliwe. Dzisiaj pacjenta z takimi wynikami się nie niepokoi. Potrzeba jednak zazwyczaj więcej czasu, by doszło do poczęcia…

W 40% przypadków jakość spermy jest niezadowalająco…

Obecnie co piąta para na świecie ma problem z poczęciem dziecka (w latach 70-tych taki problem miała co ósma para). Jak prognozują naukowcy – problem będzie narastał.

Badacze wskazują, ze w aż 40% przypadków kłopot z zajściem w ciążę może wynikać z nieodpowiedniej jakości spermy. Trudności z zajściem w ciążę są tak ogromne, że na całym świecie istnieje duży popyt na nasienie dawców. Również dlatego, że tylko 4-5 panów ze 100 spełnia normy, które umożliwiają kwalifikację do programu dawców.

Jak wzmocnić plemniki? Przeczytaj na następnej stronie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jestem mamą. Normalną, nie wpatrzoną przez cały dzień w dziecko, ale myślącą o prawdziwym dobru całej rodziny. Uczę się, jak kochać siebie i innych. Wiem, że mogę to osiągnąć jedynie wtedy, kiedy będę łączyć kilka ról.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.