Jakie zabawki do ogrodu?

Gdy zaczyna się sezon ogrodowy, zazwyczaj szukamy sposobów, jak uatrakcyjnić dzieciom przebywanie na świeżym powietrzu. Jednym ze pomysłów jest zdecydowanie się na zabawki do ogrodu. Obok oczywistych propozycji są te bardziej nietypowe, kreatywne. Oto one. Dla młodszych i starszych dzieci.

zabawki do ogrodu

Zabawki do ogrodu. Piaskownica

Piaskownica to ulubione miejsce zabawy już najmłodszych dzieci. Maluchy w wieku dwóch, trzech, czterech lat i nieco starsze nierzadko uwielbiają lepienie bab, tworzenie torów dla samochodów, podkopów. Zabawa w piasku może mieć różną formę, zajmować na chwilę i na długie godziny. Wszystko zależy od pomysłu na nią, a także od osobistych preferencji dziecka.

Piaskownicę można zrobić samodzielnie. Można też kupić piaskownicę gotową. Dużą popularnością cieszą się piaskownice składane, które po zabawie można przykryć, dzięki temu ograniczy się dostęp do piaskownicy zwierzętom, dzikim kotom, a także ograniczy się moknięcie piasku w trakcie deszczu.

Huśtawka

W przydomowym ogrodzie można zamontować huśtawkę lub gdy mamy więcej miejsca, plac zabaw.

Bez trudu znajdziemy huśtawki w wersji ławeczkowej, a także mniejszej: pojedyncze lub podwójne. Niektórzy decydują się także na huśtawki, wykorzystując do ich zaprojektowania stare opony. Możemy wybrać ponadto mini plac zabaw ze zjeżdżalnią, wspinaczką, domek, w którym dzieci będą się chowały i wyprawiały bale dla lalek.

Zabawki do ogrodu: trampolina

Niewątpliwym hitem w ogrodzie jest trampolina.

Ta prosta zabawka może być użytkowana (w zależności od modelu) przez dzieci i dorosłych. W sprzedaży znajdziemy większe i mniejsze trampoliny.

Należy ustawić trampolinę na stabilnym podłożu, z dala od źródeł prądu. Po sezonie zaleca się demontaż trampoliny.

Gdy masz więcej miejsca

W przydomowym ogrodzie można ustawić siatkę do grę w siatkówkę, a także kosz do gry w koszykówkę. Można oczywiście wygospodarować miejsca na grę w piłkę nożną, a nawet ustawić bramkę.

Ciekawą opcją dla starszych dzieci jest zestaw łuczniczy z tarczą. Oczywiście rodzinnie można zagrać również w badmintona, czy w piłkę łapaną na rzepy (catch ball)

Latem świetnie sprawdzają się wodne place zabaw – dla młodszych i starszych dzieci – wszelkie dmuchańce, które można wypełnić wodą. Wiele osób poleca tak zwany ślizg wodny, który pozwala na atrakcyjną zabawę. Sprawdzić się mogą nawet „szalone” podlewaczki-spryskiwaczki, przy których dzieci z chęcią pobiegają i przy okazji nieco się ochłodzą w upalny dzień.

W ogrodzie można też puszczać bańki mydlane. To doskonałe miejsce na duże bańki, które przybierają naprawdę okazałe rozmiary. A może pistolet na bańki mydlane lub kosiarka puszczająca bańki mydlane?

Inny pomysł to hula hop – w wersji tradycyjnej lub na nogę. W ogrodzie mogą sprawdzić się też latawce i skakanki.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*