Jakie zabawki do ogrodu dla dzieci?

Artykuł sponsorowany komentarzy: 0

Jakie ogrodowe zabawki dla dzieci będą najlepsze? Ładne – tak! Solidne – oczywiście! Bezpieczne – bez dwóch zdań! Ale jakie powinny być owe przedmioty, aby zainteresowały malucha na dłużej.

Jakie zabawki do ogrodu dla dzieci?

Jakie ogrodowe zabawki dla dzieci będą najlepsze? Ładne – tak! Solidne – oczywiście! Bezpieczne – bez dwóch zdań! Ale jakie powinny być owe przedmioty, aby zainteresowały malucha na dłużej. Sprawdź, czym zabawki do ogrodu dla dzieci powinny się wyróżniać, aby przykuły uwagę Twojego potomka.

 

Zabawki do ogrodu dla dzieci najmłodszych

Jak zachęcić najmłodszych do przebywania na świeżym powietrzu? Maluchy w tym wieku potrzebują w swoim otoczeniu przedmiotów, które pozwolą im na ciągły ruch i zmianę pozycji. W tym przypadku idealnie sprawdzi się stolik Dino Park, który wspaniale łączy funkcję piaskownicy i wodnej zabawki. Dzięki możliwości podejścia z każdej strony maluchy poruszają się wtedy kiedy tego potrzebują, a styczność z różnymi fakturami i materiałami, jaką daje ten stolik, pozwala na rozwój motoryki małej w najlepszy możliwy sposób, czyli poprzez zabawę.

Jednocześnie zabawki na ogród dla dzieci nie powinny narzucać przebiegu całej zabawy, gdyż długie skupienie się na jednej czynności nie jest najmocniejszą stroną takich maluchów. Pomóc w tym może Stolik piknikowy. Zapewnia on miejsce na gry, prace plastyczne lub np. posiłki w ogrodzie. To ważne, aby dzieci czuły, że mają swoje miejsce – również na zewnątrz domu.

Zabawki do ogrodu dla dzieci w wieku przedszkolnym

Trzy-, cztero- czy pięciolatki to zazwyczaj bardzo energiczne chodzące, skaczące i biegające brzdące. Potrafią już poruszać się na rowerkach trójkołowych, i właśnie z tego względu skuter będzie dla nich doskonałą zabawką ogrodową. Prawidłowa koordynacja i sprawność fizyczna odgrywają ważną rolę w rozwoju dziecka, dlatego warto inwestować w przedmioty doskonalące  jego różne umiejętności.

Ciekawym pomysłem na zabawę na świeżym powietrzu dla przedszkolaków są wszelkiego rodzaju skałki, tunele, zjeżdżalnie czy też piaskownice. Jedną z takich konstrukcji, która zapewni dziecku niesamowitą atrakcję w Twoim ogrodzie, jest Jeep. Łączy on w sobie kilka funkcji, dzięki czemu potrafi zając maluchy na długie godziny. Nie tylko może rozwijać sprawność motoryczną Twojego dziecka, ale dodatkowo przeniesie go na safari, gdzie dzięki okularkom do obserwacji jego wyobraźnia ma ogromne pole do popisu.

 

 

Zabawki dla dzieci w wieku szkolnym

Jeśli pragniesz oderwać starsze dzieci od telefonów, telewizorów i tabletów, musisz zaoferować im coś w zamian. Co takiego? Otóż coś, co będzie, choć w przybliżeniu tak atrakcyjne jak w/w elektronika. Oto podstawowe założenia, jakie powinna spełniać taka zabawka:

  • powinna być dostosowana do charakteru dziecka — nie każdy jest fanem wody, tak jak nie każdy jest fanem gier zespołowych. Zastanów się, co lubi robić Twoje dziecko i szukaj przedmiotów z tym związanych.
  • powinna być dopasowana do wieku dziecka — nastolatek, będzie potrzebował zdecydowanie większego zachęcenia do wyjścia na zewnątrz niż uczeń klas 1-3. W przypadku nastolatka sprawdzą się urządzenia przeznaczone do różnego rodzaju gier zespołowych (np. kosz do koszykówki, siatka do siatkówki lub badmintona) czy też, trampoliny, hamaki i huśtawki.

Dla dzieci bardziej towarzyskich, zarówno starszych, jak i młodszych doskonałym rozwiązaniem będzie gra zespołowa Remifootball. Uzyskasz dzięki niej integracyjną zabawę, która zapewni wszystkim śmiech, rywalizację i niezapomnianą rozrywkę na długie godziny.

 

W przypadku dzieci preferującym zabawy w mniejszym gronie idealnie sprawdzi się np. Rajder. Jest to niezwykle wygodny pojazd, który gwarantuje dzieciom ćwiczenia fizyczne, w postaci świetnej zabawy. Rozwija mięśnie jak rower, ale nie męczy ich w tak dużym stopniu.

 

Podsumowanie: zabawki do ogrodu dla dzieci

Wszelkiego rodzaju place zabaw, ściany wspinaczkowe, huśtawki i zjeżdżalnie są niezwykle popularne wśród przedszkolaków, ale także i dzieci w wieku szkolnym. Potrzeba stawiania sobie nowych wyzwań często buduje u nich potrzebę wykonywania najprzeróżniejszych kombinacji gimnastycznych. Dlatego warto kupić dla dzieci zabawki ogrodowe, które nie tylko będą bezpieczne i dostosowane do wieku dziecka, ale będą także rozwijały malucha pod każdym względem.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*