Jakie łóżko dla dziecka tak, by starczyło na dłużej?

Niektórzy lubią co kilka lat zmieniać meble. Inni wychodzą z założenia, że to nie dla nich. Dlatego poszukują rozwiązań trwałych, uniwersalnych i na dłużej. Tak, żeby wybrać tytułowe łóżko dla dziecka i mieć spokój. Wiadomo przecież, że dziecko bardzo szybko rośnie i gdyby chcieć podążać za tym, trzeba by było co chwilę robić przemeblowanie. Tylko po co?

łóżko dla dziecka

Łóżko dla niemowlaka i dwulatka

Można zacząć oszczędności od razu. Już od pierwszego łóżka dla dziecka i kupić takie, które posłuży nie tylko przez okres niemowlęcy, ale do czasu aż dziecko skończy dwa lata lub więcej.

Dla niemowlaka można na przykład kupić kosz Mojżesza, który ma w długości tylko około 80 cm. I to będzie bardzo praktyczny wybór, ale na krótko. Będzie nam służył do czasu aż dziecko nie zacznie zmieniać samodzielnie pozycji lub do czasu aż z niego nie wyrośnie. W praktyce taki kosz posłuży nam maksymalnie przez 4-5 miesięcy.

Można też kupić piękną kołyskę, która nie jest dużo większa od kosza Mojżesza. Podobnie, jak wyżej, starczy nam tylko na krótki czas.

Inne rozwiązanie to zdecydowanie się na łóżko dla niemowlaka, najlepiej to większe w rozmiarze – 70×140 cm (można kupić też mniejsze 60×120 cm), które ma taką konstrukcję, że będzie rosło wraz z wymaganiami dziecka i posłuży nam co najmniej przez pierwsze dwa lata życia dziecka. Początkowo będziemy korzystać z najwyższego poziomu umiejscowienia materaca, następnie niższego. Łóżko dla niemowlaka takiego typu posiada też wyjmowane szczebelki – idealne dla młodszych dzieci, które samodzielnie już chodzą.

Sprawdź, jaki materac do łóżka dla dziecka wybrać.

Na rynku znajdziemy łóżka 3w1, które po osiągnięcia niższego poziomu w łóżku dla niemowlaka można przekształcić w tapczanik dla dziecka o długości 175 cm.

Łóżko dla trzylatka i starszego dziecka

Co prawda jeśli zdecydujemy się na łóżko 3w1 z opcją tapczanika, to tak naprawdę będzie ono służyło bardzo długo dziecku. I zmiana będzie konieczna pewnie dopiero w okresie nastoletnim.

Jednak w wersji całkiem korzystnej można wyobrazić sobie kupno jednego łóżeczka dla niemowlaka i dwulatka a także zmianę na łóżko dla trzylatka i starszego dziecka. Jeśli zrezygnujemy z oryginalnych łóżek w stylu „samochodowym” czy w formie „karety księżniczki” drugie łóżko dla dziecka może być już tym właściwym. I na tym łóżku dziecko będzie spało przez lata.

W tym wypadku będzie to już długie łóżko mające 190 cm, które bez problemu mogłoby służyć osobie dorosłej. Na rynku jest szeroki wybór mebli z tej kategorii w różnym stylu i kolorach.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*