Jakie łóżko dla chłopca? Wybór jest ogromny!

Urządzanie pokoju dziecięcego może być prawdziwym wyzwaniem i frajdą zarazem. To, jaki efekt finalnie uzyskamy, zależy w dużym stopniu od naszych oczekiwań. I tak możemy przygotować wnętrze bardzo klasyczne i stonowane oraz stworzyć miniplac zabaw, w którym każdy mebel to będzie…także zabawka. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiemy, bardzo ważne jest miejsce do spania. W tym artykule o tym, jakie łóżko dla chłopca warto wybrać.

Jaki rozmiar?

Łóżka dla dzieci mogą mieć różne rozmiary. Pierwsze zazwyczaj mierzą 120×60 i 140×70. Są to tradycyjne łóżka ze szczebelkami, które następnie można „przerobić” na tapczaniki dla nieco starszego dziecka. Służą dzieciom przez pierwsze dwa lata życia. Gdy maluch uczy się chodzić i istnieje ryzyko wypadnięcia z łóżka, zaleca się demontaż barierek, umożliwiający maluchowi swobodne wyjście. Pierwsze modele łóżek posiadają regulację wysokości, dopasowaną do ciągle zmieniających się potrzeb.

Następny wymiar to – 160×80 (minimalny rozmiar polecany dla pięciolatka). Dla starszych dzieci w wieku szkolnym odpowiednie będą łóżka o wymiarach – 190×80 i 200×90 cm.

W zależności od tempa wzrostu, różnice między dziećmi mogą być ogromne. Dzieci w tym samym wieku w szkole mogą mieć diametralnie inny wzrost i wagę, a to właśnie te dwa czynniki należy brać pod uwagę w trakcie wyboru łóżka. Stąd każdą decyzję należy podejmować indywidualnie, kierując się wielkością dziecka, a nie wskazaniami wiekowymi.

Choć dzieci rosną do 18-20 roku życia, to wiele współczesnych nastolatków osiąga swój ostateczny (lub mocno zbliżony do niego) wzrost w wieku 13-15 lat – dziewczynki i 14-17 lat- chłopcy.

Łóżko dla chłopca – auta i inne pojazdy

Jakie łóżko dla chłopca? Oczywistym wyborem są łóżka-auta, które dostępne są chyba w najszerszym wyborze. Pierwszy model na zdjęciu kosztuje ponad 2500 złotych, kolejny jest nieco tańszy (2100 zł)

źródło: https://www.meble-aldo.pl/lozko-dzieciece-auto-mrx-czarne-x110211

łóżko dla chłopca

źródło:https://www.epinokio.pl/product-pol-165703-Lozko-dla-dziecka-bialy-samochod-Braby-uniw.html?gclid=CjwKCAiAhc7yBRAdEiwAplGxXy7z2MmCIUBqkxj_QgEcLg_qZSwKXGg4vjBWNy6w7El8seUe4JDUDBoC3ToQAvD_BwE

Bardziej klasyczne i mniej okazałe? Oto one. Cena łóżka poniżej to około 700 złotych

łóżko dla chłopca

źródło: https://dwaniedzwiadki.pl/pl/p/Lozko-z-szuflada-i-materacem-LUKI-160x80cm-grafika-AWIONETKA%2C-kolor-szary/23246

A może łóżko wóz strażacki? Trudno uwierzyć, że będzie służyło tylko do spania…

łóżko dla chłopca

źródło: https://www.meble-aldo.pl/lozko-dzieciece-dla-chlopca-samochod-strazacki-scft201-x12998

A może piętrowe łóżko?

Łóżka piętrowe są uwielbiane przez dzieci w różnym wieku. Pozwalają na sprytne zaoszczędzenie miejsca. Na jednej powierzchni bez problemuzorganizujemy miejsce do spania oraz kącik do odrabiania lekcji, a do tego mnóstwo miejsca na przechowywanie.

Poniżej propozycja od Vox w cenie około 1800 złotych

łóżko dla chłopca

źródło: https://www.vox.pl/produkt-lozko-multi-lewe-18277.html

Lub łóżko rozsuwane

Takie łóżko sprawdzi się dla rodzeństwa oraz w sytuacjach, kiedy przyjmujemy gości.

łóżko dla chłopca

źródło: https://www.edinos.pl/lozko-podwojne-rozsuwane-legis?utm_source=favi&utm_medium=cpc&utm_campaign=favi-lozka&utm_term=75883b2f-a39a-479e-8e4f-5120f4798b14

 

Jakie łóżko dla dziecka wybrać?

Zacznijmy od wyboru odpowiedniego rozmiaru, dzieci szybko rosną, dlatego warto dobrze się zastanowić, jaką wielkość wybrać. Z drugiej strony najbardziej kolorowe i fantazyjne łóżka dostępne są w mniejszym rozmiarze, dedykowanym maluchom. Co prawda będą one służyły krócej, ale zapewniają dużo większą frajdę młodszym dzieciom niż modele większe i bardziej stonowane.

Nie chcesz kupować łóżka-auta, czy łodzi? Sporo można zadziałać także dodatkami, zmieniając wygląd łóżka za pośrednictwem pościeli, poduszek, itd. Na szczęście na rynku istnieje wiele modeli, różniących się wielkością i funkcjonalnością. Wystarczy trochę fantazji, by dostosować niemal każdą propozycję do potrzeb małego chłopca.

Wybór – które łóżko wybrać – należy do każdego z osobna!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.