Jaki plecak dla pierwszoklasisty? Pamiętaj o TYM!

Pierwszy dzień w szkole to wielkie wydarzenie. Nie tylko dla debiutującego ucznia, ale także dla całej rodziny. Dlatego trzeba się do niego dobrze przygotować. Jedną z ważniejszych decyzji jest zakup wszystkich niezbędnych akcesoriów, czyli wyprawki. Istotne jest to, by wybrać wygodne przybory, które dodatkowo będą się dziecku podobać. Kluczowe miejsce w wyprawce zajmuje oczywiście tornister albo plecak. Jaki plecak dla pierwszoklasisty wybrać? Na co zwrócić uwagę, gdy przymierzamy się do zakupu?

Plecak dla pierwszoklasisty – ulubiona postać

Najmłodsze dzieci przykładają ogromną rolę do walorów estetycznych plecaków. W mniejszym stopniu liczy się funkcjonalność, w większym to, jak tornister czy worek na buty wyglądają. Dlatego poszukiwane są plecaki, które posiadają grafiki znane z bajek, gier czy programów – plecak Brawl Stars, plecak Lego. Dzieci zwracają uwagę, czy plecak jest kolorowy, czy ma odpowiednią grafikę, ile ma przegródek, czasami czy odpowiednio błyszczy, itd.

Dla starszych dzieci i młodzieży liczy się design oraz to, czy plecak pomieści np. laptopa. Tu popularnością cieszy się np. plecak Himawari czy plecak Vans szachownica czy plecak Hash.

Niezależnie od wieku dziecka powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na wygląd i pojemność, ale także na wygodę użytkowania. Przede wszystkim na to, czy plecak jest przystosowany do wieku dziecka, wzrostu i postury. Należy również uczulać dzieci od małego, by prawidłowo nosiły plecak – na dwa ramiona, nie za nisko. Warto wspomnieć o tym, by najmłodsi prawidłowo pakowali rzeczy do plecaka. Dobrze na spokojnie, w domu, to kilka razy, w formie zabawy, przećwiczyć.

plecak dla pierwszoklasisty

Jaki plecak dla pierwszoklasisty?

Odpowiedź na pytanie, jaki plecak dla pierwszoklasisty wybrać, powinna być uzależniona od tego, do jakiej szkoły pójdzie dziecko. Warto wziąć pod uwagę czy:

  • dziecko samo będzie nosiło plecak przez cały czas (czy będzie pomagał rodzic/babcia),
  • będzie pokonywało krótką, czy dłuższą drogę do szkoły – można wybrać plecak z kółkami,
  • w szkole są schody, gdzie będzie znajdowała się sala – na parterze na piętrze – im wyżej, tym plecak z kółkami może być mniej przydatny,
  • czy w szkole są szafki, w których dziecko może zostawić rzeczy (jeśli tak, plecak może być mniejszy),
  • jakiego wzrostu i postury jest przyszły pierwszoklasista (różnice mogą być spore),
  • warto zwrócić uwagę na to, by „plecy” w plecaku były odpowiednio wyprofilowane,
  • czy w plecaku znajdują się przegródki na butelkę, drugie śniadanie, itd.
  • czy na pewno chcemy kupić plecak, a może na pierwszy rok do szkoły przyda się tornister?

Polecane marki

Najlepiej, żeby plecak był solidny, dobrze wykonany, zwłaszcza jeśli dziecko ma go używać dłużej niż przez rok. Polecane marki to Topgal, Cookpack, Back Up, Cool Club, Derform.

Ile kosztuje plecak dla pierwszoklasisty?

Największy wybór plecaków dla pierwszoklasistów mamy w internecie. Niestety przed zakupem trudno je przymierzyć. Zobaczenie na żywo wiele wyjaśnia. Można co prawda spróbować znaleźć idealny model w sklepach stacjonarnych, jednak tu warto zaopatrzyć się w miarę, żeby mieć wyobrażenie o wielkości plecaka (dobrze skorzystać z podpowiedzi producentów, dla jakiego wieku dedykowany jest produkt).

Żeby kupić dobry plecak, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 100-200 złotych. Można też znaleźć tańsze plecaki w promocyjnych cenach.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.