Jaki pies interaktywny dla dziecka? RANKING

„Mamo, tato, chcę mieć pieska” – chyba każdy rodzic na pewnym etapie życia usłyszał podobną prośbę, która wywołała prawdziwą konsternację. Zwierzak, choć można się z nim bawić, nie jest zabawką. Decyzja o zaproszeniu go do domu musi być poważnie przemyślana. Wielu rodziców zamiast żywego przyjaciela, decyduje się na zabawkę. Jedną z najlepszych jest pies interaktywny, który zachowuje się niemal jak żywy. Jaki produkt warto wybrać? Testujemy 4 popularne modele.

Pies interaktywny Lucy – numer 1 w naszym rankingu

Piesek interaktywny Lucy to nasz Rodzicielski HIT z 2017 roku. Możesz przeczytać tutaj, jak ocenialiśmy go rok temu.

Interaktywny zwierzak zachowuje się niemal identycznie jak żywy. Szczeka, chodzi, umie usiąść, a nawet stanąć na przednich łapkach. Oczywiście potrafi również się przywitać, podać łapkę, „zje”, położy się, a nawet da buziaka. Reaguje na swoje imię, jednak komendy trzeba mu wydawać zdecydowanym tonem (z czym dzieci miewają problem). To pies interaktywny o najbardziej rozbudowanej funkcjonalności, jaki udało się nam przetestować.

piesek interaktywny

Po kilkunastu miesiącach zabawy z Lucy możemy dodać, że zabawka wydaje się niezniszczalna, piesek nadal cieszy i działa bez zarzutów. Wykonuje polecenia, umie pokazać zabawne sztuczki, rozśmiesza dzieci, do tego jest miły w dotyku. Polecamy!

Cena: około 200 złotych

Piesek interaktywny Samby EPEE

Jeśli dziecko marzy o tym, by poprowadzić swojego pluszowego pieska na smyczy, najlepszym wyborem będzie pies interaktywny Samby, który nie tylko chodzi, ale głaskany po głowie siada. Gdy poda się mu kość, radośnie zaczyna chrupać. Pies macha ogonem, okazując radość, reaguje na gwizdek, w zestawie dołączona jest smycz.

pies interaktywny

Niestety zabawka nie jest idealna, ma stosunkowo mało funkcji i jest dość droga. Trzeba zaznaczyć, że wbrew temu, co można usłyszeć w reklamie, piesek nie biega, ale dość wolno chodzi. Na plus trzeba zaliczyć wysoką jakość wykonania, naprawdę dobrą wytrzymałość.

Cena około 230 złotych

Piesek interaktywny Tuluś Cobi

Twoje dziecko marzy o szczeniaczku, naprawdę słodkim interaktywnym zwierzaku, który uwielbia się przytulać? Taki jest Tuluś od Cobi, o którym można napisać wiele, ale najważniejsze jest to, że jest przesłodki i najbardziej przyjemny w dotyku (z tego zestawienia). Jest bardzo mięciutki , wydaje miłe dla ucha dźwięki, zamyka i otwiera oczy, można go karmić butelką.

piers interaktywny

Niestety piesek nie chodzi, jedynie podnosi brzuch, rusza główką. Ma stosunkowo mało funkcji, a do tego sporo kosztuje. Wielu rodziców zwraca uwagę także na głośny mechanizm, który przeszkadza w zabawie. Jednak dzieci często są nią zachwycone ze względu na emocje, które wzbudza słodki mały piesek.

Koszt około 250 złotych

Furreal Friends Rozgadany Beagle Charlie – pies interaktywny

Pies interaktywny, który przypomina postać z bajki a nie prawdziwego pieska? Ciekawa pozycja to Rozgadany Beagle Charlie, który dużo mówi, merda ogonem i rusza uszami, a do tego rozśmiesza dzieci, jednak niestety w odróżnieniu od Lucy nie umie chodzić, stawać na łapkach, nie da też dziecku buziaka. Jako jedyny w tym zestawieniu umie nie tylko szczekać, ale i mówić.

pies interaktywny

Jego zalety? Na pewno piękny wygląd, duże oczy, zabawne zdania, które wypowiada. Piesek zachęca dziecko, żeby się do niego przytuliło, jest solidnie wykonany i niemal niezniszczalny. Niestety nie ma regulacji głośności, co w codziennym użytkowaniu może być kłopotliwe.

Cena około 140 złotych

Przeczytaj całą recenzję: https://www.sosrodzice.pl/furreal-friends-rozgadany-beagle-charlie/

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy