Jaka śniadaniówka dla dziecka? Najlepsze propozycje

Jak zadbać o to, żeby dziecko jadło w szkole smaczne i zróżnicowane posiłki? Można oczywiście skorzystać z oferty stołówki szkolnej lub/i przygotowywać w domu pyszne kolorowe śniadania, które dziecko spakuje do śniadaniówki. Pytanie jednak jaka śniadaniówka dla dziecka będzie najlepsza? Co wybrać?

Jaka śniadaniówka dla dziecka?

Śniadaniówka dla dziecka powinna być dostosowana do potrzeb. Należy wziąć pod uwagę, ile czasu dziecko przebywa w szkole, czy korzysta ze stołówki oraz kiedy spożywa posiłek w domu. Poza tym uniwersalne zalety śniadaniówek to:

  • pakowność,
  • możliwość umieszczenia różnego typu produktów – kanapek, jogurtów, owoców, orzechów, czy mięsa,
  • miejsce na ewentualne sztućce,
  • szczelność,
  • lekkość,
  • wygodę użytkowania,
  • łatwe otwieranie i zamykanie,
  • odporność – wzmocnienie w razie upadku,
  • łatwa dostępność do całej zawartości śniadaniówki.

śniadaniówka dla dziecka

Śniadaniówka Bento

Wygodna opcja, z możliwością mycia w zmywarce, rozkładania i składania, podgrzewania w mikrofalówce. Dość wysoka cena, jednak bardzo dobra jakość.

Większość śniadaniówek od Bento ma pojemnik na warzywa lub owoce, niektóre dodatkowo posiadają wydzielone miejsce na płyny – np. jogurty. Ponadto niektóre modele po wyjęciu wewnętrznych pojemników pomieści nawet 4 kanapki.

Ceny śniadaniówek Mepal Bento około 70-80 złotych.

Bento Monbento

Ciekawą propozycją jest Bento Monbento Tresor – śniadaniówka stworzona z myślą o dzieciach, w 100% szczelna, nie zawiera BPA i BPS. Łatwo się otwiera i zamyka. Pojemnik nadaje się do mycia w zmywarce, można używać w mikrofalówce, bez górnej pokrywki, można zamrażać. Śniadaniówka na poniższym zdjęciu ma pojemność 0,8 litra, to dość mały lunchbox.

Koszt około 90 złotych.

 

b.box Lunchbox pojemnik śniadaniówka

Dobre opinie mają także dość spore śniadaniówki b.box. Oceniane są jako naprawdę pojemne, szczelne i bardzo praktyczne. Można je dowolnie dopasowywać do własnych potrzeb. Zmieścimy w nich bez problemu kanapkę, owoce (w całości mieści się jabłko czy banan), warzywa, jogurt. Za sprawą szczelnych silikonowych uszczelek nic nie przecieka.

Śniadaniówki posiadają wygodny uchwyt do przenoszenia. Czym się wyróżniają? Przede wszystkim obecnością wkładu chłodzącego, który pozwala zachować świeżość produktów na dłużej, co może sprawdzić się w przypadku dłuższych wycieczek. Na co dzień jednak wśród użytkowników pojawiają się opinie, że wkład chłodzący nie jest użytkowany.

Pojemność 2000 ml. Koszt około 90 złotych

Śniadaniówka dla dziecka Sistema

A może śniadaniówka, którą można składać tak, żeby zajmowała mniej miejsca? Taki jest lunchbox Sistema, posiadający dwie komory – większą na kanapki lub sałatkę oraz mniejszą na owoce, czy drobne słodycze. Pojemnik jest wolny od BPA i ftalanów.

Może być używany w mikrofalówce i  w zamrażarce. Pojemność 1800 ml, cena około 44 złotych.

śniadaniówka dla dzieckaA Wy jakie śniadaniówki polecacie?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*