Jak zrobić Mikołaja z plasteliny?

Lepienie z plasteliny to doskonały sposób na ćwiczenie motoryki małej. Można ćwiczyć paluszki, co stanowi świetny trening dla małych dłoni. Prace z plasteliny dodatkowo angażują wyobraźnię, doskonalą kreatywność, ćwiczą, wymagają myślenia przestrzennego, angażują, uczą, a jednocześnie stanowią świetny pomysł na relaks.

Dzieci generalnie lubią lepić z plasteliny. A te, które nie przepadają za tą aktywnością, kilkakrotnie do niej zachęcane, zazwyczaj znajdują w niej radość. Na pewno warto, nie ma ku temu żadnych wątpliwości. Święta także stanowią świetną okazję do wspólnej zabawy z plasteliny.

Poniższe prace wykonała samodzielnie dziewięciolatka. Poniżej Mikołaj, Elf i choinka.

Jak ulepić Mikołaja z plasteliny?

Do ulepienia Mikołaja z plasteliny będziemy potrzebować tylko kilku kolorów – białego, czerwonego, czarnego i różowego. Poniżej inspiracja od dziewięciolatki.

jak zrobic Mikołaja z plasteliny

Jak ulepić Elfa z plasteliny?

A może świąteczny Elf z plasteliny? Tutaj przyda się kolor różowy/łososiowy, biały, czarny, czerwony, zielony. Choinkę oczywiście ulepimy z zielonego i z różnych dodatkowych kolorów.

Oczywiście figurki lepione przez dzieci nie będą doskonałe. Jednak nie o to chodzi, aby takie były. Niech najmłodsi wykonują samodzielnie prace. Takie własnoręcznie ulepione figurki najbardziej cieszą!

jak zrobić Mikołaja z plasteliny

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy