Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie NNW dziecka?

Inf. prasowa komentarzy: 0

W każdej szkole rodzice mają możliwość wykupienia dziecku grupowej polisy NNW. Warto zaznaczyć, że jest to fakultatywne – nie mają takiego obowiązku. Jak wybrać ubezpieczenie NNW indywidualne i na co zwrócić uwagę?

Szkoły proponują rodzicom zakup szkolnego ubezpieczenia dla dzieci. Rodzice nie mają oczywiście obowiązku przystępowania do takiego grupowego ubezpieczenia. Należy jednak wiedzieć, że całkowita rezygnacja z ubezpieczenia NNW dziecka to błąd. Zamiast szkolnego ubezpieczenia warto kupić indywidualne, gdyż taka ochrona jest konieczna. Jaką polisę NNW wybrać? Przed zakupem trzeba zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia.

Jak wybrać ubezpieczenie NNW dla dziecka?

Dużo lepszym wyborem niż grupowe ubezpieczenie szkolne jest zakup ubezpieczenia indywidualnego. Składkę w podobnej wysokości płaci się raz do roku, ale polisa może być bardziej dopasowana do potrzeb danego dziecka, a nie do całej grupy dzieci. Rodzic ma możliwość wyboru konkretnego pakietu oraz ewentualnego dokupienia rozszerzeń. Polisa powinna gwarantować realną ochronę. Przy polisie grupowej może okazać się, że gdy zdarzy się jakiś wypadek, to wysokość wypłaconego świadczenia nie pokryje kosztów leczenia lub rehabilitacji umożliwiających powrót do zdrowia.

Cena polisy zależy przede wszystkim od sumy ubezpieczenia – na to trzeba zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Czym niższa suma ubezpieczenia, tym niższe odszkodowanie wypłacone w razie wypadku. Kwoty odszkodowania są zazwyczaj liczone procentowo od sumy ubezpieczenia.

Należy zwrócić uwagę także na stawki za dni spędzone w szpitalu, pokrycie kosztów badań i rehabilitacji. Trzeba sprawdzić też czy środki są wypłacane z góry, czy dopiero po zakończeniu leczenia.

Co powinno zawierać najlepsze ubezpieczenie NNW dziecka?

Ochrona ubezpieczeniowa powinna działać w różnych sytuacjach – w czasie pobytu w szkole i innych placówkach edukacyjnych, ale także w czasie wolnym, w domu, w drodze do szkoły i ze szkoły oraz na wakacjach.

Zakres ubezpieczenia obejmuje specjalistyczną pomoc medyczną w przypadku urazów, czyli badania, konsultacje, zabiegi i rehabilitację.

Dodatkowo po urazie rodzice mają zapewnione wsparcie w opiece nad dzieckiem niepełnoletnim. Dziecko może otrzymać bon podarunkowy o wartości 200 zł.

Ubezpieczenie powinno obejmować następujące kwestie: wizyty lekarskie, organizację i pokrycie kosztów pomocy medycznej (konsultacje specjalistyczne, badania, zabiegi, rehabilitacja, opieka pielęgniarska, zakup i transport leków, transport medyczny, wypożyczenie lub zakup sprzętu rehabilitacyjnego), dodatkowe wsparcie (opieka nad nieletnim ubezpieczonym, korepetycje, bon podarunkowy) oraz świadczenie pieniężne w przypadku rozszerzonej ochrony.

Więcej informacji na temat ubezpieczenia NNW dziecka można znaleźć na stronie: https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/ubezpieczenia/ubezpieczenie-nnw-dzieci-i-mlodziezy/pko-ubezpieczenie-dziecka/.

 

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*