Jak wybrać kapcie do przedszkola?

Inf. prasowa komentarzy: 0

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, zatem rodzice rozpoczynają kompletowanie wyprawki przedszkolnej dla swojego dziecka. Z całą pewnością muszą się w niej znaleźć odpowiedniej jakości kapcie, które będą przede wszystkim wygodne, a także wspomogą prawidłowy rozwój stopy malucha. Na co zwrócić uwagę, wybierając pantofle do przedszkola dla swojej pociechy?

Jak wybrać kapcie dla przedszkolaka?

Chcąc wybrać kapcie dla przedszkolaka, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim buty powinny być lekkie, dzięki czemu nie będą one obciążały nadmiernie stopy dziecka. Jednocześnie kapcie nie powinny być sztywne, tak aby nie utrudniały maluchowi poruszania się. Bardzo ważnym elementem jest zapięcie – przedszkola rekomendują, aby wybierać dla swoich pociech buciki zapinane na rzepy. Rzeczywiście, tego typu modele sprawdzają się najlepiej zarówno w przypadku maluchów, jak i starszaków. Dziecko jest w stanie samodzielnie założyć, zapiąć i zdjąć buty, co sprawia, że czuje się ono w przedszkolu pewniej, nie musząc polegać wyłącznie na nauczycielach. Alternatywnym rozwiązaniem będzie wybór butów wsuwanych, które nie posiadają dodatkowych zapięć. Nawet jeśli pociecha opanowała już sztukę wiązania butów, nie wybierajmy dla niej kapci ze sznurówkami. Zawiązywanie i odwiązywanie ich w pośpiechu może być dla dziecka trudne, a ponadto stanowić źródło stresu i frustracji.

Kapcie, które przypadną do gustu przedszkolakom

Dzieci w wieku od 3 lat wzwyż potrafią już wyrażać własne zdanie, oceniając tym samym, co im się podoba, a co nie. Warto wykorzystać tę umiejętność, wybierając kapcie do przedszkola. Dajmy dziecku możliwość wyboru butów, które spodobają mu się najbardziej. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, które nie są przekonane do pójścia do przedszkola. Wbrew pozorom piękne, samodzielnie wybrane kapcie mogą w pewien sposób zachęcić malucha do uczęszczania do placówki. Oczywiście, rodzice pełnią główną rolę w procesie zakupu, nadzorując decyzję dziecka. Pamiętajmy, że kapcie dla malucha muszą być dobrze dopasowane. Nie kupujmy butów „na zapas”, na przykład o jeden rozmiar większych. Będą one nie tylko niewygodne, lecz również mogą przyczynić się do upadku dziecka. Szybko rosnąca stopa malucha sprawia, że buty trzeba wymieniać dosyć często (w jednym roku szkolnym możemy być zmuszeni kupować nowe kapcie nawet 3 razy), jednak zadbajmy o to, aby przedszkolak czuł się w nich komfortowo, zwłaszcza w nowym, nieznanym jeszcze miejscu.

Kiedy zakupić kapcie do przedszkola?

Większość przedszkoli wymaga, aby dzieci miały zakupione kapcie już na 1 września. Dlatego też najlepiej wybrać się do sklepu na 2-3 tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego, tak aby mieć pewność, że mamy skompletowaną wyprawkę na czas. Poszukując idealnych kapci dla malucha, warto odwiedzić sklep CCC, który posiada bardzo szeroki asortyment produktów, dzięki czemu z pewnością znajdziemy coś dla naszej pociechy. Zakupów możemy dokonywać zarówno stacjonarnie, jak i online. CCC to także gwarancja jakości dla nas i naszych dzieci. Pamiętajmy, aby nie odkładać zakupów na ostatnią chwilę, gdyż w takim przypadku możemy mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego rozmiaru butów. Jeśli natomiast decydujemy się na zakupy online, weźmy pod uwagę czas potrzebny na dostawę zamówienia.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*