Jak używać poduszki do karmienia i jaką wybrać?

Inf. prasowa komentarzy: 0

Poduszka do karmienia to gadżet, który coraz częściej pojawia się w wyprawce dla noworodka. Trudno się dziwić – to przedmiot, z którego skorzysta nie tylko noworodek, ale też, przede wszystkim, mama. Jak używać poduszki do karmienia i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Jak używać poduszki do karmienia i jaką wybrać?

Czym jest poduszka do karmienia?

Poduszka do karmienia ma kształt rogala i służy do karmienia dziecka. Została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o mamach, które karmią piersią, choć z powodzeniem mogą używać jej również mamy, które karmią butelką. Dzięki specjalnej konstrukcji, poduszka odciąża kręgosłup i ręce mamy podczas karmienia, a więc sprawia, że cały proces jest dla niej bardziej komfortowy. Tego typu poduszka umożliwia prawidłowe ułożenie malca podczas karmienia, w sposób, by który pozwala mu dodatkowe najeść się do syta.

Jak używać poduszki do karmienia?

Korzystanie z poduszki do karmienia piersią wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Poduszkę należy położyć na kolanach w taki sposób, by jej wewnętrzna strona była skierowana w kierunku brzucha. Poduszka powinna przylegać do brzucha i – w pewnym sensie – go otulać. W kolejnym kroku można układać dziecko na poduszce. Główka malca powinna znajdować się nieco wyżej od reszty ciała. Dzięki temu, dziecko będzie mogło swobodnie ssać pierś lub pobierać pokarm z butelki.

Jaka poduszka do karmienia będzie najlepsza?

Zastanawiasz się nad zakupem poduszki do karmienia i nie wiesz, jaką wybrać? Zwróć uwagę na kilka kluczowych cech, a na pewno dokonasz dobrego zakupu.

 • Materiał
  Idealna poduszka do karmienia to ta wykonana z naturalnego, antyalergicznego i miękkiego w dotyku materiału. Dobrym wyborem będzie bawełna, która jest delikatna, a jednocześnie wytrzymała i pozwoli uniknąć podrażnień delikatnej skóry maluszka.
 • Wypełnienie
  Dobrym rozwiązaniem będzie wypełnienie antyalergiczne, np. kulki silikonowe, elastyczna pianka lub ekologiczna gryka.
 • Rozmiar
  Rogal powinien dobrze przylegać do brzucha mamy, ale nie może być zbyt ciasny – wtedy może powodować dyskomfort.
 • Twardość
  Poduszka do karmienia nie może być ani za twarda, ani za miękka. Malcowi powinno być na niej wygodnie, ale nie może się w niej zapadać.

Warto dodać, że poduszki do karmienia piersią są dostępne w szerokiej palecie kolorów i wzorów. Dzięki temu z łatwością można wybrać model, który będzie świetnie pełnił swoją funkcję, a jednocześnie stanie się efektowną ozdobą pokoju maluszka.

Poduszka do karmienia – czy warto ją kupić?

Poduszka do karmienia piersią lub butelką to gwarancja komfortu podczas karmienia, zarówno dla mamy, jak i dla dziecka. Poduszka do karmienia:

 • umożliwia ułożenie dziecka w optymalnej, wygodnej pozycji – dzięki temu maluch jest w stanie najeść się do syta,
  odciąża kręgosłup mamy – odpowiednio dobrana poduszka sprawia, że mama nie musi się pochylać lub przekrzywiać kręgosłupa, by ułatwić dziecku pobieranie pokarmu,
 • odciąża ręce mamy – nie ma konieczności dodatkowego podtrzymywania dziecka podczas karmienia.

Czy warto kupić poduszkę do karmienia? Powyższe argumenty przemawiają same za siebie i odpowiedź może być tylko jedna – tak. Zajrzyj do sklepu 5.10.15. – https://www.51015kids.eu/dziecko/niemowlak/dla-mamy/poduszki-do-spania-i-karmienia i wybierz odpowiedni model.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.