Jak uczyć dziecko angielskiego w domu, nie wydając przy tym fortuny?

Lekcje angielskiego to dla wielu dzisiaj obowiązek. Trzeba na nie posyłać dzieci. Sama szkoła nie wystarczy, konieczne są dodatkowe prywatne lekcje. Czy to prawda? I tak i nie. O ile poziom nauczania języków w szkole może być różny i to przemawia za tym, by wykupić dziecko dodatkowe zajęcia. O tyle prawda jest taka, że nawet najlepsze dodatkowe lekcje „nie załatwią wszystkiego”. Korepetytorzy często niechętnie wskazują, że kluczowa jest samodzielna praca ucznia, powtarzanie w domu, zaangażowanie i chęć do nauki. Nawet najlepszy nauczyciel nie wleje wiedzy do głowy ucznia. Dobra wiadomość jest taka, że dzisiaj możesz uczyć dziecko angielskiego w domu za darmo. Nie są potrzebne dodatkowe lekcje.

jak nauczyć dziecko angielskiego w domu

 

Jak uczyć dziecko angielskiego w domu?

W domu możesz uczyć się niemal każdego języka. Oczywiście najłatwiej robić to, gdy dopiero zaczynamy naszą przygodę z nauką i uczymy się na poziomie podstawowym. Spokojnie można jednak w ten sposób, całkiem za darmo, wspierać edukację językową dziecka przez wiele lat. Dopiero na zaawansowanym poziomie pomoc doświadczonej w temacie osoby może być kluczowa.

Nie ma przy tym obawy o błędy w nauce języka, czy zły akcent, na co wskazują osoby przeciwne samodzielnej nauce. Będąc samoukiem naprawdę można osiągnąć sukces. Tym bardziej, że online znajdziemy wiele możliwości nauki. I wiele z nich jest w 100% darmowych.

Jak za darmo uczyć się języków w domu?

Najwięcej materiałów do nauki języków online całkiem za darmo znajdziemy w języku angielskim. I nauka właśnie tego języka będzie najprostsza, co nie zmienia faktu, że znajdziemy też całkiem sporo pomocy do nauki innych języków: francuskiego, rosyjskiego, włoskiego itd.

Poniżej kilka materiałów z kanałów, które warto oglądać:

 

Kanałów na YouTube do samodzielnego uczenia się angielskiego w domu jest naprawdę sporo. Jest w czym wybierać.

Fiszki i gry do nauki angielskiego

Uczyć się można na wiele sposób, na przykład grając. Wystarczą fiszki, Memory, czy też proste gry, które pozwalają na szybkie przyswajanie słówek i prostych zasad języka. Na popularnych serwisach aukcyjnych znajdziemy mnóstwo symbolicznie odpłatnych pomocy.

Dodatkowo dostępne są książeczki do samodzielnego uzupełniania, a także książki po angielsku z tłumaczeniem i płytą do wysłuchania. Świetną opcją, która pozwala uczyć się niemal niezauważalnie, są piosenki po angielsku. Często wybierane są również elementarze oraz książeczki, które po naciśnięciu pewnego obszaru, „czytają” nam słówka w obcym języku.

Oglądanie bajek

Jak uczyć się samodzielnie języka w domu? Doskonałym sposobem jest oglądanie prostych bajek po angielsku, takich stworzonych dla najmłodszych dzieci. Jeśli nasza znajomość języka jest większa, możemy oglądać wspólnie filmy najpierw w obcym języku z napisami, a później bez napisów. Nie chodzi o to, żeby rozumieć wszystko. Kluczowe jest osłuchanie się, a także zmotywowanie, by sięgnąć po słownik.

Słuchanie po angielsku

A może słuchać książek po angielsku, czytać, śledząc tekst i od razu móc tłumaczyć? Takie możliwości daje niemal w 100% darmowa strona: https://pl.easy-reading.com/

Ciekawa strona z wieloma audiobookami po angielsku: https://www.openculture.com/freeaudiobooks, https://openlibrary.org/

Gdy trochę poszukamy, znajdziemy naprawdę wiele materiałów, które są całkowicie za darmo i umożliwiają samodzielną naukę i utrwalanie poznanych wiadomości.

Czy warto uczyć dziecko angielskiego w domu?

Jak to jest, że tyle osób przez lata uczy się języka angielskiego, a umiejętność wypowiadania się jest niewielka? Eksperci znają odpowiedź.

Problemem jest niska efektywność nauki, zbyt małe osobiste zaangażowanie, brak powtórzeń, utrwalania poznanych zasad i słów. Poza tym brakuje regularności.

Dużo lepsze efekty przynosi codzienne uczenie się po 15 minut niż raz w tygodniu po godzinie, czy dwie. Stąd, mając tą wiedzę, dużo łatwiej po prostu wyrobić sobie nawyk nauki angielskiego w domu, niekoniecznie od razu płacąc za dodatkowe lekcje. Wiele rodzin pokazuje, że to naprawdę działa!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*