Jak prawidłowo ustawić duży basen ogrodowy? Podpowiada ekspert sklepu z basenami!

Artykuł sponsorowany komentarzy: 0

Przeglądając ofertę sklepu z basenami, masz ochotę kupić największy model? Najpierw zastanów się, czy na pewno masz na niego miejsce w ogrodzie. Prawdopodobnie znajdą się fragmenty działki, na których postawienie basenu nie będzie możliwe. Ekspert sklepu z basenami podpowiada, jakie wymogi musi spełniać wybrana lokalizacja.

Duży basen w ogrodzie potrafi przynieść wiele radości. Mogą spędzać w nim czas nie tylko dzieci, ale też dorośli. W największych modelach bez problemu przepłyniesz kilka długości! Z takim zamierzeniem możesz potraktować basen jako inwestycję w swoje zdrowie. Jednak częściej wykorzystywany jest do relaksu i dobrej zabawy. Sprawdź, czy postawienie dużego basenu ogrodowego będzie możliwe na twojej działce.

Duże baseny ogrodowe – jak znaleźć dla nich miejsce w ogrodzie?

Wyobrażasz już sobie, jak pijesz nad własnym basenem drinki z palemką? Najpierw upewnij się, gdzie w ogrodzie należy ustawić basen. Umiejscowienie jest ograniczone kilkoma wymogami. 

Trudno znaleźć ogród, który zupełnie nie nadaje się do ustawienia basenu. Jednak decyzja o stworzeniu mini kąpieliska może wiązać się z koniecznością wykonania dodatkowych prac. Basen powinien stać na płaskim terenie, wolnym od korzeni, kamieni i krzaków. Trawa może wydawać się idealna, ale musisz liczyć się z jej zniszczeniem.

Zanim zaczniesz oczyszczać wybrane miejsce, sprawdź, czy nie jest nadmiernie zacienione. Brak słońca nie tylko będzie skutkować niską temperaturą wody, ale także zwiększy ryzyko rozwinięcia grzybów, alg i bakterii. Tym samym wzrosną twoje wydatki na basenową chemię. Basen nie powinien też stać w niewielkiej odległości od drzew ze względu na wpadające do wody liście. Nie warto także stawiać go tuż przy ogrodzeniu, chociaż dobrze, aby był osłonięty przed wiatrem. Dojście do basenu powinno być możliwe z każdej strony. Jeśli chcesz rozstawić dookoła leżaki, zaplanuj to w momencie wybierania miejsca.

Basen ogrodowy stelażowy Bestway

Eksperci ze sklepu z basenami Bestway radzą, jakie podłoże pod basen będzie najlepsze

Równe podłoże pod basenem jest niezwykle ważne – podkreśla ekspert reprezentujący sklep z basenami baseny-dollo.pl. Dołki czy kopczyki doprowadzą do nierównomiernego rozmieszczenia wody, co może skutkować powstawaniem pęknięć na dnie. Nie zaleca się ustawiania basenu bezpośrednio na trawie. Ciągły kontakt z wodą może doprowadzić do jej gnicia. Zdarza się też, że po złożeniu basenu trawa już nigdy nie odrasta w tym miejscu.

Najlepszym pomysłem jest wylanie wybranego miejsca betonem lub wyłożenie kostką brukową. Wymaga to wcześniejszego oczyszczenia terenu z kamieni, korzeni i krzewów, jednak nie każdego stać na takie rozwiązania.

Kompromisem może być wysypanie docelowego miejsca piasku, który daje również wrażenie przebywania na plaży. Warto wspomnieć, że usunięcie go po każdym sezonie nie będzie łatwe. Zdecydowanie odradzamy żwir – małe kamyczki mogą uszkodzić dno basenu.

  

Basen ogrodowy stelażowy Bestway

Co jeszcze oferuje sklep internetowy z basenami?

Duży basen ogrodowy warto urozmaicić różnymi akcesoriami. Koniecznością będzie drabinka lub schodki basenowe, zwłaszcza przy głębszym modelu. Ważna jest też pokrywa, która zapobiegnie wpadaniu liści oraz owadów, kiedy basen stoi nieużywany. Oba dodatki zazwyczaj otrzymasz w zestawie przy zakupie.

Chcesz stworzyć prawdziwe mini kąpielisko? Pomyśl również o leżakach, dmuchanych zabawkach czy zjeżdżalni. Jeśli basen postawisz w mocno nasłonecznionym miejscu, przydatny może okazać się daszek zakładany na jedną ze ścian. 

W ofercie sklepu z basenami znajdziesz również:

  • filtry, 
  • elementy wymienne do pompy i stelaża, 
  • środki czyszczące i dozowniki do nich,
  • maty pod basen,
  • termometry do wody.

Niektóre akcesoria musisz kupować regularnie, a inne jednorazowo. Warto wybrać zaufany sklep, z którego usług skorzystasz za każdym razem, gdy będziesz potrzebować dodatkowego wyposażenia.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.