Jak podrzucić prezent pod choinkę?

Gdy dzieci są maleńkie, położenie przez dorosłych prezentów pod choinką jest proste. Gdy rosną i zaczynają więcej rozumieć, a także „polować” na Mikołaja/Gwiazdora/czy Aniołka stanowi to spore wyzwanie. Znane są przypadki „wart” pod choinką, wszystko po to, by przyłapać Mikołaja na „gorącym uczynku”. Czy jest na to sposób? Jak niepostrzeżenie podłożyć prezent pod choinkę?

Jak podrzucić prezent pod choinkę, by dzieci się nie zorientowały?

Rodzice dwoją się i troją, jak niepostrzeżenie podłożyć prezenty, by dzieci się nie zorientowały. Przecież nie zawsze na wieczerzy wigilijnej gości wynajęty Mikołaj, który ma w worku wymarzone prezenty.

Co wtedy?

Wtedy potrzeba więcej kreatywności i nieco kabaretu, by wszystko się udało.

Bardzo popularną metodą jest spoglądanie w niebo i szukanie pierwszej gwiazdy, która symbolicznie rozpoczyna czas Wigilii Bożego Narodzenia. Obserwację nieba można rozpocząć w pokoju, w którym nie ma choinki, można także ubrać się i wyjść na zewnątrz, co jeszcze bardziej ułatwi jednej z dorosłych osób ułożenie prezentów pod choinką. Czasami trzeba śpiewać lub wołać Mikołaja, by zrobić nieco hałasu, żeby osoba podkładająca prezenty nie zwróciła na siebie uwagi.

Jak podłożyć prezent pod choinką? Sprawdźmy, czy zwierzęta mówią?

Inny pomysł, zwłaszcza jeśli spędzamy święta na wsi, to ubranie się po wieczerzy wigilijnej i odwiedzenie zwierzątek, sprawdzenie, czy przemówią ludzkim głosem.

Jak mówi bowiem legenda w noc wigilijną, raz do roku, wszystkie zwierzęta zyskują dar sprawniejszego porozumiewania się z ludźmi i mówią ludzkim głosem. Któż by nie chciał tego usłyszeć?

Rączki umyte?

Inny pomysł na zmotywowanie dzieci, by opuściły pokój, w którym stoi choinka, jest poproszenie ich, by dokładnie umyły ręce przed Wigilią. Z maluchami idzie jeden z rodziców i nadzoruje proces mycia rąk, by w ten szczególny dzień były one naprawdę czyste, a druga osoba podkłada prezenty i dla urealnienia sytuacji otwiera okno, czy w domkach z kominkiem otwiera drzwiczki od kominka i rozsypuje nieco sadzy…

Wszyscy są odświętnie ubrani?

Inny moment na podłożenie prezentów to chwila, kiedy dzieci przygotowują się do wieczerzy wigilijnej, ubierając się w swoim pokoju. Zazwyczaj jest wystarczająco dużo czasu, by zadbać o to, by wszystkie prezenty znalazły się pod choinką.

Wigilia poza domem

Dużo prostsza jest sytuacja, gdy na Wigilię wybieramy się do rodziny i przyjeżdżamy bezpośrednio na kolację. Wtedy zazwyczaj wchodzimy do domu, w którym wszystkie prezenty są już ułożone pod pięknie ustrojonym drzewkiem.

Niektóre osoby decydują się na powrót tego samego dnia do swojego domu i na obdarowanie dzieci również u siebie w mieszkaniu. Wtedy prezent pod choinką we własnym domu podkłada jeden z rodziców. Gdy już rodzina siedzi w samochodzie i ma jechać na Wigilię, okazuje się, że jeden z rodziców czegoś zapomniał i wraca do domu, by podłożyć prezenty pod choinkę.

A u Was, jak wygląda ta magiczna chwila, kiedy pod choinką pojawiają się prezenty?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.