Jak podać dziecku lek? Sprawdzone patenty mam

Choroba nie wybiera, dotyka każdego. Nawet maluszka o wyjątkowo silnej odporności i rzadko chorującego. Gdy atakuje małe dziecko, często po wizycie u lekarza okazuje się, że trzeba podać lek. Nie zawsze jest to proste. Dzieci często protestują przed podaniem lekarstwa, płaczą, zatykają usta, odwracają głowę. Nie chcą współpracować. Narzekają na nieprzyjemny zapach czy smak lekarstwa. Prośby i przekonywania na niewiele się zdają. Co robić w tej sytuacji? Aplikowanie leku na siłę ze względów bezpieczeństwa to nie najlepszy pomysł! Jak podać dziecku lek? Co zrobić, by lek nie został wypluty lub nie sprowokował wymiotów?

Jak podać dziecku lek? Dodać do herbatki

Nie każdy lek można dodać do mleka czy zupy (należy dokładnie przeczytać ulotkę dołączoną do leku). Bezpieczniej jest odmierzyć odpowiednią ilość i dodać specyfik leczniczy do ulubionej herbatki. Jest szansa, że dziecko wypije lekarstwo razem z herbatką bez zbędnych protestów.

Jednak uwaga! Jeśli lek rozprowadzamy w jedzeniu czy piciu, należy przypilnować, by dziecko zjadało/wypiło wszystko.

jak podać dziecku lek

Jak podać dziecku lek? Z jogurtem lub kaszką

Rozwiązaniem praktykowanym przez wielu rodziców jest podanie leku razem z jogurtem. Wystarczą trzy łyżeczki jogurtu, by rozprowadzić lek i podać następnie dziecku.

Jak podać lek? Strzykawką do policzka

Niezastąpionym sposobem na podanie leku małemu dziecku jest odmierzenie leku strzykawką i podanie go bezpośrednio na wewnętrzną powierzchnię policzka. W ten sposób lek od razu przedostaje się do gardła. Można mieć w pogotowiu sok lub herbatkę do popicia albo słony paluszek.

Gdy sytuacja jest wyjątkowo trudna, można prosić o pomoc drugą osobę, która spróbuje odwrócić uwagę dziecka na czas podania leku. Starsze dziecko można poprosić o zamknięcie oczu.

Jak podać lek? W soku

Jeśli dziecko ma przyjmować tabletkę, można ją pokruszyć i podać w gęstym soku, razem z budyniem czy galaretką.

Jak podać lek? Na smoczku lub lizaku

Jeśli lek ma formę kropelek, można go podać na smoczku lub lizaku. Wystarczy stopniowo odmierzać potrzebną ilość i podawać dziecku. Jest to metoda bardziej czasochłonna, ale w praktyce często najskuteczniejsza.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.