Jak nauczyć dziecko nut? „Bajki o Piosence i nutkach”

Na rynku pojawiło się wznowienie legendarnego, klasycznego już podręcznika dla dzieci do nauki nut, w formie przyjemnej historii o Piosence i Nutkach. Książka w latach 90. sprzedała się w ponad 600 000 egzemplarzach. Jest to jedyny na rynku podręcznik MEN z patronatem UINICEF. Publikacja została pomyślana w ten sposób, by dzieci mogły z niej same nauczyć się nut i podstaw teorii muzyki. Na czym polega fenomen tej publikacji?

„Bajki o Piosence i nutkach” Lidii Bajkowskiej

Na stronie Kocham Nutki możemy przeczytać:

„Zawarta w książce Metoda Bajkowskiej uczy gry z nut na fortepianie poprzez pedagogikę zabawy. Przygody bohaterów, siedmiorga Nutek, których przygody z łatwością tłumaczą trudne zasady notacji muzycznej. Dzieci zauroczone bajkową historią z łatwością zapamiętują tak poznaną wiedzę.

To najlepszy, najbardziej naturalny dla dzieci sposób uczenia się, który pobudza ich wyobraźnię i kreatywność – pozwala na twórcze “przetworzenie” wiedzy poprzez fantazję i zabawę (w przeciwieństwie do szkolnego “wkuwania na pamięć” i pełnych stresu testów, klasówek i egzaminów).

Metoda Bajkowskiej sprawdza się doskonale w szkołach muzycznych, przedszkolach i szkołach podst. Wiele z nich wykorzystuje ją nieprzerwanie od 25 lat!”

Czego można nauczyć się z książki?

Podręcznik w przyjazny sposób prezentuje podstawy teorii muzyki.

  • uczy nut,
  • uczy gry z nut,
  • przedstawia podstawowe terminy ze świata muzyki,
  • inspiruje do komponowania prostych melodii.

Z książki mogą korzystać już trzyletnie dzieci oczywiście przy wsparciu rodzica. W redakcji sprawdziliśmy, jak odbierane są „Bajki o Piosence i nutkach” przez dzieci w wieku 5 i 7 lat.

Test zakończył się z wynikiem pozytywnym.  Dlatego gorąco polecamy tę publikację!

„Bajki o Piosence i nutkach” Lidii Bajkowskiej wznowione po 25-latach od pierwszego wydania objęliśmy patronatem SOSrodzice.pl.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.