Jak karmią nasze dzieci w przedszkolach? Gorzej niż w więzieniach!

Gdy oddajemy dziecko do przedszkola, wierzymy, że podejmujemy właściwą decyzję. Liczymy na dobrze zorganizowany czas, aktywizujące, rozwijające zabawy, a także smaczne, dobrze zbilansowane posiłki. Niestety zdarza się, że sytuacja jest daleka od oczekiwanej. Tak jak w jednym z wągrowieckich przedszkoli, w których przetarg na żywienie dzieci w przedszkolu wygrała firma cateringowa oferująca najniższą cenę. Skutek? Mało urozmaicone posiłki zaprezentowane na poniższych zdjęciach. Rodzice są oburzeni! Niektórzy zdecydowali się wypowiedzieć umowy na żywienie dzieci, decydując się na samodzielne przygotowywanie posiłków w domu.

Poniższe zdjęcia są autorstwa kilku rodziców z Wągrowca. Publikujemy je po rozmowie z jedną z mam, która pragnie zachować anonimowość.

 

Rodzice są oburzeni. Przetarg na żywienie dzieci w przedszkolu w Wągrowcu wygrała firma, która zaproponowała najniższą cenę. Niestety kosztem jakości.

Stawka żywieniowa wynosi 5,80 złotych na dzień (3 złote: obiad, 1 złotych: podwieczorek, 1,80 zł: śniadanie). To tak zwany wsad do garnka opłacany przez rodziców. Pozostałe koszty, między innymi za dowóz i przygotowanie posiłków, pokrywa burmistrz, czyli de facto mieszkańcy miasta.

Mama, z którą rozmawialiśmy, podkreśla, że rodzice zaproponowali, że będą płacić więcej, żeby można było przygotowywać lepsze posiłki. Niestety ich propozycja została odrzucona. „Pan z cateringu wykrzykuje że za 3 zł na obiad, czego my więcej chcemy… – opowiada nam jedna z mam – No fakt, ale to on podał taką cenę i niestety najniższą, przez co przetarg wygrał…Miał przedstawione menu, które wycenił i mamy niższe koszty. My możemy zapłacić więcej, oby tylko dzieci jadły lepiej…Aby jadły dobrze, tak jak powinny….Ale nie możemy nawet sami z siebie, bo jest umowa.”

W Wągrowcu wszystkie przedszkola korzystają z cateringu oferującego posiłki, jak na załączonych zdjęciach.

Czy tak powinny jeść nasze dzieci? Czy to rzeczywiście dobrze zbilansowane posiłki?

Co Wy na to?

Rodzice z Wągrowca po interwencji lokalnych mediów mają zakaz wykonywania zdjęć posiłków serwowanych ich dzieciom.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*

 1. Kamila

  O ja….masakra…nie mogę na to patrzeć

 2. M

  Niech ci z cateringu sami to jedzą :(

 3. Sylwia

  Tak se na szybko przeliczyłam i wychodzi na to że w naszym przedszkolu (publiczne) stawka jest ok 4 zł za dzień. No ale jedyne na co można narzekać to skąpe podwieczorki, jeśli chodzi o dzieci które zostają w przedszkolu np do 17. No i jest dostępne dla wszystkich menu na cały tydzień.

 4. Anna

  Ja za same jedzenie płacę 120 zl co miesiac

 5. Misia

  Podobne kanapki widywałam jako posiłek w byłym przedszkolu córki. A stawka żywieniowa była jedną z wyższych w okolicy…

 6. Aleksandra

  A nie można dac dziecku własnego posiłku ?? Żeby nie jadło tego?

 7. Basia

  Gorzej jak w pl szpitalu.wstyd

 8. Wioletta

  Brak słów:-(

 9. IGA

  Niech sami sobie to jedzą…!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Co to za ludzie, że też im nie wstyd!

 10. grzmot

  Jaka lipa, robić przetarg bez określenia minimalnej jakości podawanych posiłków – mógł dać cenę 1zl wsad do gara I zupę na trocinach robić xd

 11. Ella

  O rzesz w mordę! To obleśne i przerażające!

 12. Mateusz

  Wyraźnie trzeba powiedzieć to burmistrz miasta Wągrowiec jest w pełni odpowiedzialny za menu w wagrowieckich przedszkolach to on osobiście z Panią dietetyk opracował o zaakceptował te wszystkie posiłki w przedszkolach i kwoty za jakie będą przygotowywane

 13. Angelina

  Ja myślę że to się prosi o nagłośnienie. Może uwaga pomoże widziałam kiedyś podobny program. Lecz w dalszym ciągu rodzice muszą być anonimowi bo mogą nawet wyrzucić dziecko z przeczkola

 14. Beata

  U mnie w przedszkolu stawka żywieniowa na dzień wynosi 11,50 zł. Menu jest podane na cały tydzień. Córka zadowolona, smakuje jej to przedszkolne jedzenie. Chętnie wszystko zjada.

 15. Aleksandra

  Sama nie jem…a co dopiero dla dziecka dac :(

 16. B

  U córki w przedszkolu jest podane wszytako na caky tydzień jest wliczone ile co ma gram i ile kalorii a stawka żywieniowa wynosi 12 zł dziennie

 17. Marta

  I wez tu pusc dziecko do przedzkola

 18. Anna

  U nas jest pyszne jedzonko,żaden catering, Panie same gotują i syn bardzo sobie chwalił. Jadłospis był wywieszony na tydzień, więc wszystko było jasne.Syn kazał sobie gotować tak,jak w przedszkolu.

 19. Krystyna

  ak można tak karmić ochyda

 20. Mariola

  Sami niech to żrą….to jest trochę lepsze od papieru toaletowego….

 21. Monika

  Stawka 5.8 wcale nie jest niska. U nas do tej pory była 5.50 od czerwca zmienia sie na 6.00. Posilki są smaczne, naprawde Panie starają sie bardzo urozmaicac. Codziennie jest nowa zupka i 2 danie. W sensie ze nie mix z poprzedniego dnia. Co do chlebka z samym ogorkiem czy suchym to potrafie sobie to wyobrazic. Mnóstwo dzieciakow tak je. I nie ma w tym nic dziwnego. Ale ten pseudo obiad ro jakas masakra. Powinni pociagnac do odpowiedzialności.

 22. Olga

  Pracowałam w przedszkolu i wiem jak karmią… rodzice płacą ciężkie pieniądze za prywatne przedszkola a tu takie kwiatki…

 23. Beata H

  ohyda

Zobacz również