„Jak jest w Twoim domu” wyniki konkursu

Daliście nam niełatwe zadanie. Wysłane przez Was zasady obowiązujące w Waszych domach wielokrotnie nas zaskakiwały, rozbawiały i dawały sporo powodów do refleksji. Zgodnie z założeniami konkursu, możemy wyróżnić trzy osoby. Poniżej nagrodzone wypowiedzi.

I nagrodę ufundowaną przez DecoMania.pl – naklejkę na ścianę przygotowaną na podstawie wysłanego przez nas projektu wygrywa:

Agnieszka Szymaszek

jak jest w wtwoim domu1. Nigdy nie kładziemy poduszek guzikami do góry! Tylko jakoś mój mąż nie zawsze o tym pamięta-  może przydałaby się naklejka tej treści na ścianę w sypialni???
2. Nie komentujemy „na głos” akcji oglądanego właśnie filmu!   Po”mojemu” czyli językiem lekarza: Każdy domownik dochodzące do jego receptorów obrazy i dźwięki analizuje tylko i wyłącznie w obrębie własnej kory mózgowej, a ewentualnymi refleksjami dzieli się z innymi po seansie.
3. … i tu temat nieco wstydliwy, ale przecież „Nic co ludzkie nie jest Nam obce”, więc:
Ten, komu przypadnie ostatni kawałek papieru toaletowego jest zobligowany zatroszczyć się, aby kolejna rolka znalazła się na właściwym miejscu!
4. Nie podbieramy innym domownikom kosmetyków… a jeśli już, to czytamy najpierw informacje dotyczące tego, do czego dany specyfik służy!  Mój mąż o słuszności tej zasady przekonał się dopiero wtedy, gdy pewnego dnia posmarował sobie dłonie moim samoopalaczem…
5. No i oczywiście złota zasada, jaka powinna obowiązywać w każdym domu:
Nie używamy ostrych słów, nie podnosimy głosu, zawsze wysłuchujemy najpierw zdania drugiej osoby a potem dyskutujemy, dyskutujemy, dyskutujemy… i wspólnie dochodzimy do konsensusu.

Dwie nagrody pocieszenia (naklejki „Baby”) wędrują do:

Alicja Kaźmierowska

  1. Za prawdę powiadam Ci – nie kłam
  2. Czego pragniesz pragnij mocno – marzenia się spełniają
  3. Bądź dobry – dobro powraca
  4. Myśl o innych a inni pomyślą o Tobie
  5. Nie leń się – zawsze jest coś do roboty

 Grażyna Mackiewicz

  1. Rozmawiamy o wszystkim – nie mamy tematów tabu
  2. Nie wstydzimy się okazywać emocji – w tym płakania i śmiania się do łez,
  3. Szanujemy siebie nawzajem, niezależnie od tego czy jesteśmy kotem, czy człowiekiem :-) – kochamy się!
  4. Pomagamy sobie wzajemnie
  5. Używamy zwrotów, które opisują to co czujemy i co chcemy innym przekazać, oraz innych zwrotów grzecznościowych – dziękuję, dzięki, dzień dobry, cześć itd.

 

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.