Jajko w diecie niemowlaka i małego dziecka

Jajka kurze czy przepiórcze?

Gdy dziecko jest uczulone na jajka kurze (na białko), zaleca się podanie jaj przepiórczych. Zazwyczaj jedno jajo kurze zastępuje się 3-4 przepiórczymi (by ugotować je na twardo, potrzeba 3-4 minut, na miękko – około 1,5 minuty).

Jak zastąpić jajka w diecie dziecka?

Jakie jajka dla dziecka?

W diecie niemowlaka i małego dziecka jajko zajmuje bardzo ważne miejsce. Należy zadbać o to, by było to jajko od „szczęśliwej” kury, czyli zawierające oznaczenia „0” lub „1”. Dzięki temu dostarczamy produkt lepszej jakości. Fakt, droższy, ale warto zwłaszcza dla najmłodszych dzieci wybierać najlepsze produkty.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. olka olka

  Przy pierwszym dziecku szczerze nie zważałam na te normy i jajka jakoś szczególnie nie wprowadzałam, teraz mam roczniaka i jakoś staranniej do tego podszłam, a mówią, że jest zazwyczaj na odwrót :D

 2. Magdalenka Magdalenka

  Moje maluchy lubią jajka w każdej postaci, ja też :)

 3. Agnieszka Agnieszka

  Nie wiem, co dzieci widzą w tych jajkach, ale nasze też uwielbiają:)

 4. monika06 monika06

  moja dziecina nigdy nie przepadala za jajkami, a teraz ich nie chce jesc w ogole;-( staram sie jakos przemycac, czasami wychodzi…

  • Maria Maria

   Moniko, a do zupki, na surowo? Tez nie przechodzi?

 5. Ewa Ewa

  Nieaktualne. Jest nowy schemat żywienia od 2014 r. Całe jajko wprowadza się już po 4 miesiącu życia. Wprowadz się również gluten , ryby i mięsko. Powinniście aktualizować wiadomości w końcu ktoś to czyta i realizuje.

  • sosrodzice sosrodzice

   Ewo, zalecenia się zmieniają. To artykuł z 2014 roku, zmiany weszły w życie w 2015 roku. W bazie mamy tysiące wpisów. Niemniej jednak dziękujemy za komentarz. Uzupełniliśmy artykuł. Pozdrawiamy! :)