Interaktywny nocnik Intelligent Potty

Na rynku jest wiele modeli nocników. Najtańszy z nich kosztuje około 20 złotych. Te bardziej złożone, o rozbudowanej funkcjonalności to koszt rzędu 200 złotych.

Intelligent Potty, jako nowość na polskim rynku, należałoby zaliczyć do kategorii mercedesów wśród aut. Produkt dostępny w ofercia Ceba Beby, producenta Cebuszki, został przekazany nam do testów.

Przyjrzeliśmy się produktowi z bliska, przetestowaliśmy i oceniliśmy. Poniżej recenzja.

Założenia, czyli po co ten nocnik?

Nocnik Intelligent Potty_Ceba Baby (3)Dziecko po dwóch sekundach po tym jak usiądzie na nocnik słyszy odgłos spływającej wody. Dźwięk ten ma pobudzać do sikania.

Gdy maluszkowi uda się załatwić swoje potrzeby, zostaje nagradzany uwagą nagraną wcześniej przez rodziców (np. „Super, kochanie”, „Świetnie!”: pochwały można nagrywać nieskończoną ilość razy), następnie rozbrzmiewa jedna z 10 dostępnych triumfalnych melodyjek. W ten sposób udaje się połączyć naukę korzystania z nocniczka z pozytywnymi emocjami zarówno rodzica, jak i malucha.

Nasze uwagi: nocnik rzeczywiście daje możliwość nagrywania własnych komunikatów. Co do dostępnych melodyjek: są to proste dźwięki, które nie zachwycają, ale też specjalnie nie drażnią. Mogą spełnić swoją funkcję, o ile jesteśmy przekonani do tego typu rozwiązań. Jeśli natomiast mielibyśmy ocenić odgłos spłukiwanej wody, to niestety nie jest on dobrze odwzorowany i brzmi dość topornie. Minusem jest również brak możliwości ściszania wydobywających się odgłosów z nocnika.

Czy dziecko zaakceptuje taką formę nauki? Trudno powiedzieć. Istnieje obawa, że maluch się przestraszy, gdy po tym jak usiądzie na nocnik, usłyszy dziwny dźwięk , melodyjki, których się nie spodziewał. Z drugiej strony taki „dodatek” może działać na niego mobilizująco…

Kształt

Nocnik Intelligent Potty_Ceba Baby (7)Niezaprzeczalnym atutem tego nocnika jest jego ergonomiczny desing. I tutaj naprawdę trudno się do czegokolwiek przyczepić. Można zaryzykować nawet, że producentowi udało się stworzyć ideał.

Nocnik jest bardzo dobrze wyprofilowany, dzięki wysokiemu oparciu maluszkowi jest na nim naprawdę wygodnie, co przekłada się na chęć korzystania z produktu.

Plusem jest również zaplanowanie w strukturze nocnika wyjmowanego wkładu, który ułatwia opróżnianie nocnika i jego czyszczenie. Nawet większe zawartości same po przechyleniu wypływają ze środka i zdecydowanie ułatwiają rodzicowi sprzątanie.

Specjalna osłonka z przodu nocniczka została zaprojektowana z myślą o  chłopcach. Dzięki niej maluchy mogą bezpiecznie korzystać z nocnika, bez obawy, że coś wydostanie się na zewnątrz.

Wysoko ocenić można również żywą, a jednocześnie niebanalną kolorystykę. Nocnik dostępny jest w kolorze: rubinowym, miętowym, turkusowym, mlecznym i liliowym.

Czy warto?

Nocnik Intelligent Potty_Ceba Baby (5)Nie ma wątpliwości, że dziecko jest w stanie nauczyć się kontrolowania swoich potrzeb fizjologicznych bez tego typu produktów. Trzeba też jasno napisać, że żaden gadżet nie jest w stanie zrekompensować braku uwagi i wsparcia rodzica. Myślenie w kategorii: „ten nocnik mnie zastąpi” czy w szczególny sposób ułatwi mi zadanie jest u źródeł błędne. To, że nagramy kilka okrzyków radości powinno być traktowane jedynie jako dodatek do nauki nocnikowania, a nie zastępowanie jej. Interaktywny nocnik może się sprawdzić na przykład w chwilach, kiedy maluchem opiekuje się babcia lub niania, czyli wtedy, kiedy entuzjazm rodzica nie może być wyrażony wprost, a kiedy pochwały stają się szczególnie ważne.

Zatem kupować czy nie?

Jeśli jesteśmy w stanie zaakceptować cenę (200 złotych), warto. Po pierwsze ze względu na wygodę opróżniania, po drugie ze względu na kształt, który ułatwia korzystanie z nocniczka.

Czy jednak te zalety są na tyle przekonujące, by nabyć ten nocnik? Tego nie wiem. Zdecydujcie sami.

Co sądzicie o tym nocniku?

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. HelowaMama HelowaMama

  Hmmmm, nagrany głos rodzica… czyli,że mówienie do dziecka po tym jak odniesie nocnikowe zwycięstwo jest już pase? Jak dla mnie zbędny gadżet. Wygodę w opróżnianiu zapewnia Pourty, tyle,że za 45, nie 200 złotych:)

 2. nina nina

  uwazam, ze szkoda kasy…chyba, ze kosztowalby z 50 zl

 3. Kaska Kaska

  Hmmm…bałabym się, że dziecko się przestraszy tych odgłosów. pewnie też bym korzystała bez tych dźwięków

 4. Asiula32 Asiula32

  Nie mam przekonania do takich gadzetow, wiec dobrze, ze nie przekonujecie na sile :D Bo bym nie uwierzyla w taka recenzje :D

 5. ja ja

  A mi się podoba w rękach rozsądnych rodziców; sprawdzi się i tyle

 6. Asia Asia

  A ja kupilam, wlozylam baterie nagralam wiadomosc, posadzilam dziecko i nic nie działa. Żadna woda nie leci :( brak instrukcji po polsku.

  • Majka Majka

   Asia, to warto skontaktować się ze sprzedawcą i produkt reklamować, zwłaszcza za taką kasę!!!

   • Dorota Dorota

    Tak, u nas działało, przetestowaliśmy w 100%, dlatego zalecam kontakt ze sprzedawcą. Pozdrawiam!

   • Asia Asia

    Tak zrobie. Pozdrawiam