Inhalator dla dzieci zamiast syropu na kaszel?

Inhalator może wyleczyć zapalenie oskrzeli bez antybiotyków. Ułatwia leczenie alergicznych nieżytów nosa, astmy, może być stosowany w sezonie infekcji u małych i większych dzieci. Jest szczególnie polecany tam, gdzie niewskazane są syropy na kaszel, czyli u niemowlaków (inhalacja solą fizjologiczną). W połączeniu z nebulizatorem umożliwia podawanie leków, które w tej formie lepiej się wchłaniają, trafiają tam, gdzie są szczególnie potrzebne, czyli są skuteczniejsze. Jest cennym produktem, który jeszcze nie tak dawno wykorzystywano jedynie w szpitalach. Dzisiaj może być obecny w każdym domu.

Po co nam inhalator dla dziecka?

pulmicortInhalator sprawdza się przy:

 • astmie,
 • alergiach oddechowych,
 • leczeniu infekcji wirusowych i bakteryjnych dolnych dróg oddechowych,
 • wspomagająco przy leczeniu przeziębienia (inhalatory wspomagają wykrztuszanie zalegającej wydzieliny): kaszlu i kataru,
 • podczas nawilżania dróg oddechowych,
 • przy chrapaniu.

Dobry inhalator pozwala na leczenie, diagnostykę i profilaktykę.

Jak wybrać inhalator dla dziecka?

Jeszcze kilkanaście lat temu inhalacje kojarzyły się z wdychaniem oparów wraz z lekiem nad miską pod szczelnym przykryciem ręcznika. Nie znam osoby, która te chwile wspominałaby z rozrzewnieniem, raczej jako uporczywy obowiązek w nieprzyjemnej terapii antyprzeziębieniowej.

Dzisiaj jako rodzice mamy dużo więcej możliwości. Niemal w każdej aptece czy sklepie medycznym możemy nabyć inhalator z komorą nebulizacyjną. Wiele z dostępnych modeli dostosowanych jest do użytkowania przez osoby dorosłe i dzieci. Są wśród nich produkty dedykowane jedynie dzieciom: w kształtach nawiązujących do postaci bajkowych, małych zwierzątek. Inna opcja to uniwersalny inhalator z dodatkowym pluszowym pokrowcem, który umożliwia wykorzystanie tego elementu wtedy, kiedy z inhalatora korzysta dziecko.

Inhalator: na co zwracać uwagę?

Inhalator pozwala wytworzyć mniejsze cząsteczki z lekiem, dzięki czemu lepiej są wchłaniane przez organizm i szybciej działają niż w przypadku inhalacji przeprowadzanej w standardowy sposób nad miską.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Mama Mama

  U nas inhalator okazał się bardzo pomocny i skuteczny przy leczeniu kaszlu i kataru. Do tej pory z niego korzystamy i przynosi ogromną ulgę.

 2. Michalina Michalina

  Potwierdzam, inhalacje przydają się w różnych schorzeniach. Sama zamówiłam sobie ostatnio inhalator pro sanity, ponieważ posiada regulacje cząsteczki oraz dwie maski – dla dorosłych i dzieci, może korzystać z niego praktycznie cała rodzina.

 3. Żaneta Żaneta

  Inhalatory zazwyczaj są uniwersalne. Miałam kiedyś taki specjalnie przeznaczany dla dzieci i popsuł się po paru miesiącach, pieniądze wyrzucone w błoto. Jak kupowałam drugi raz to nie kierowałam się już tym czy pisze, że dla dzieci czy nie tylko kupiłam taki, który miał najlepsze funkcje i który polecali na formach. A traf chciał, że znalazłam go akurat w sklepie dla seniorów.

 4. Ewelina Ewelina

  Inhalator moze być dobrą opcją, chociaż są problemy z niektórymi dziećmi, zwłaszcza małymi – najlepiej zainwestować wtedy w taki dla dzieci, np. w ofercie chyba diagnosis jest taki inhalator rybka, z czymś takim łatwiej

 5. Dedik Dedik

  Tak, diagnosis ma taki model rybkę, pomarańczowy, bobo-neb sie nazywa, łatwy do dostania w aptekach, a przy małych dzieciach sprawdza się rewelacyjnie

 6. anga anga

  Ja niedawno zakupiłam nebulizator, jak lekarz kazał robić córeczce nebulizacje benodilem przeciwzapalnym, bo żadnym syropem nie mogliśmy kaszlu wyleczyć. No i muszę powiedzieć, że to świetna sprawa, bo już po pierwszej nebulizacji córeczce sie poprawiło

 7. amara amara

  Ja niedawno robiłam inhalacje benodilem przeciwzapalnym na kaszel i uważam, że to mega skuteczny sposób na pozbycie się kaszlu. Działa szybko i do tego bezpośrednio na przyczynę kaszlu, czyli stan zapalny