Inhalacja z ziemniaka na kaszel – to naprawdę działa!

Inhalacja z ziemianka to naturalny, tani i prosty sposób na oczyszczenie górnych dróg oddechowych. Niezastąpiona przy suchym kaszlu, męczącym katarze czy pierwszych objawach infekcji. Jak przygotować inhalację z ziemniaka? Potrzebujesz dosłownie kilku minut!

Ziemniaki to wartościowe warzywa

W polskiej kulturze ziemniak nie cieszy się wielkim uznaniem. Choć jemy bardzo dużo ziemniaków, to traktujemy „pyry” jako dodatek, coś dającego poczucie sytości, ale pozbawionego wartości odżywczych. To ogromne nieporozumienie!

Ziemniaki są cennym źródłem witamin – C, B, K, H, magnezu, fosforu i potasu, a także beta-karotenu. Bez dodatków ziemniaki są niskokaloryczne. Można je wykorzystywać w kuchni, mają również zastosowanie lecznicze – do przygotowania maseczek na twarz, receptury na brodawki, oparzenia, odmrożenia, a także jako remedium na infekcje układu oddechowego.

Inhalacja z ziemniaka – prosty sposób na zdrowie

Jak przeprowadzić inhalacje z ziemniaka?

To proste. Wystarczy zaplanować na obiad ziemniaki w mundurkach. Dlaczego w mundurkach? Ponieważ najwięcej witamin i cennych minerałów znajduje się pod skórką ziemniaka.

Gdy ziemniaki będą się gotować, należy nachylić się nad garnkiem i wdychać ciepłą parę. Wdech wykonujemy nosem, a wydech ustami. Jeśli inhalacji potrzebuje dziecko, należy towarzyszyć mu podczas całego zabiegu. To ważne, by zadbać o pełne bezpieczeństwo i nie spuszczać dziecka z oczu!

inhalacja z ziemniaka

Wystarczy 10-15 minut inhalacji, by poczuć wyraźną ulgę.

Jak działają inhalacje z ziemniaka?

  • udrażniają nos,
  • nawilżają śluzówkę,
  • przyspieszają zamianę kaszlu suchego na mokry, produktywny,
  • usprawniają odkrztuszanie,
  • wzmacniają.

Przeczytaj – dlaczego szybko przeprowadzone inhalacje to najlepszy sposób na przeziębienie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy