Ile wydamy na prezenty dla dzieci?

Badania przeprowadzone na grupie 1042 Polaków dają jasno do zrozumienia, że kryzys nie wpłynie na nasze decyzje zakupowe. Statystyczny Polak nie chce oszczędzać na świętach Bożego Narodzenia. Planuje wydać więcej pieniędzy niż rok temu. 1132 złotych na organizację świąt, z czego niespełna 500 złotych na prezenty.

W 2011 roku planowaliśmy wydać na prezenty 437,7 złotych. W tym roku suma ta ma wzrosnąć do 493 złotych. Średnio na prezenty dla dzieci planujemy wydać 200 złotych. To na najmłodszych wydamy najwięcej. Na partnerów chcemy wydać 143 złotych (kwota ta nie zmieniła się od zeszłego roku). Panowie deklarują jeszcze wyższe kwoty: 173 złote, panie 112 złote.

Tak spore wydatki planujemy sfinansować: 30% osób z oszczędności, 8% wykorzystując do tego celu karty kredytowe, a 4% planuje na święta dodatkowo zarobić.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. żmija żmija

  Zdecydowanie za dużo…:/

 2. monika06 monika06

  oj te prezenty;))) chciało by się obdarować każdego lecz portfel nas bardzo ogranicza;(
  ale myślę, że rozsądne prezenty da się kupić w rozsądnej cenie;)

 3. ewanka ewanka

  No ja tylko z tego miejsca chciałam współczuć moim teściom którzy mają 10 wnuków :-) chyba przekroczą wydatek o drugie tyle co ma każdy polak zaplanowane wydać na prezenty :-)

 4. mamusia mamusia

  Na dzieci wydam zdecydowanie więcej niż te 200 złotych ;)

 5. Julia Julia

  U nas mamy „system” świąteczny.
  Po 1 – jedna osoba kupuje prezent wyłącznie 1, wylosowanej osobie. Za to porządny :)
  Po 2 – Określamy kwotę, każdy pisze „list do św.Mikołaja” więc wszystko jest jasne i zaplanowane.
  Po 3 – Dzieci są wydatkiem dobrowolnym :))
  Po 4 – losowanie odbywa się już w październiku, zatem każdy budżet domowy zdąży się przygotować i rozłożyć wydatki.
  Tak więc „starych” traktujemy absolutnie planowo i bez zbędnych zagadek. Za to przy dzieciach – hulaj dusza! Chociaż od 2 lat pojawiają się apele o „listy…” również dzieci ;)
  Może to mało romantyczne, ale nasza rodzina nadal ma przyjemność dawania. Co więcej mamy też przyjemność otrzymywania, bo nie trafimy 6 par skarpet pod 1 choinką, lub książki, która nazajutrz zwyląduje na allegro. Dostaniemy, to czego naprawdę pragniemy. A że każdy musi zawrzeć co najmniej 3 propozycje, to element niespodzianki zostaje zachowany :)

 6. Koksza Koksza

  Moje dzieciaki napisaly listy na listdomikolaja.pl i podliczylam sobie ile to razem wyjdzie to na 3 dzieci jakies 350-400 zł, zalezy czy przez internet czy nie :)

  • Hurra Hurra

   u mnie podobnie, tez pisali dzieciaki na listdomikolaja.pl, jak zobaczyły reklame w internecie to nie moglam ich namowic na wspolne pisanie tradycyjnymi metodami :( u mnie 450 zł bez grosza, juz wszytsko kupione :)

Polecane tematy