II trymestr

Hurra! Możesz odetchnąć z ulgą i być z siebie dumna! Ryzyko poronienia drastycznie zmalało,  Twój organizm przyzwyczaił się do odmiennego stanu. Masz sporo energii, dobry humor, pozytywnie patrzysz w przyszłość.

Przenieść górę, wysprzątać całe mieszkanie? To równie proste! Choć czujesz się najprawdopodobniej wyśmienicie, nie przesadzaj. Pamiętaj o tym, że jesteś w ciąży. Mimo że mówi się, że ciąża to nie choroba, to jest to odmienny stan, który zobowiązuje do tego, by być ostrożnym. Należy pamiętać nie tylko o sobie, ale również o dziecku. To ono jest w końcu najważniejsze i nie zawsze wszystko co dobre dla Ciebie, jest równie wskazane dla niego.

Niemiłe symptomy towarzyszące pierwszym trzem miesiącom już minęły, a brzuszek nie jest jeszcze duży, stąd wszelkie dolegliwości charakterystyczne dla trzeciego trymestru masz jeszcze przed sobą.
Zaczynasz odczuwać ruchy płodu i za radością dzielisz się swoim odkryciem z najbliższymi. Mówienie do Maluszka jest dla Ciebie bardziej naturalne. Słuchanie relaksującej muzyki również. Brzuszek jest już wyraźnie zaznaczony, stąd nie czujesz się dziwnie, głaszcząc go i przemawiając do maluszka. Po prostu zaczynasz się czuć mamą!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*