Honeycombs – fantastyczna gra

Pobawmy się plastrami miodu, ćwicząc spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia i strategię. Jak? Sięgając po najnowszą grę od Piatnika – Honeycombs. Mimo że rozrywka jest prosta, to daje mnóstwo frajdy. Można grać właściwie wszędzie – wystarczy stół lub podłoga, zabawa nie wymaga wielu przygotowań. Świetna dla dzieci już od 6 roku życia. To ciekawa forma spędzenia czasu dla całej rodziny. Dlaczego?

Żółty worek i 52 żetony

Honeycombs to 52 żetony z obrazkami nawiązującymi do świata pszczół. Na każdym żetonie znajduje się 6 obrazków. Zabawa polega na łączeniu w taki sposób poszczególnych elementów, by dopasować jak najwięcej symboli. Każda płytka może zostać połączona z sześcioma innymi z każdej ze stron.

Grę rozpoczynamy od podzielenia żetonów między graczy. Następnie należy połączyć jak najszybciej swoje płytki, w taki sposób, by uzyskać jak najwięcej punktów. Jeśli chcemy grać wolniej, można zdecydować się na inną wersję – naprzemienne dokładanie żetonów. Inna opcja gry to puzzle.

Honeycombs opinia

W grę może grać od 1 do 8 osób. Najprostsza rozgrywka trwa około 15 minut.

Jeśli dziecko chce pograć samo i poćwiczyć dołączanie płytek, nie ma przeciwwskazań. To świetny pomysł na naukę w domowym zaciszu!

Gra ma proste zasady, co sprawia, że można w nią grać niemal od razu po otworzeniu żółtego woreczka. Na uwagę zasługuje staranne wykonanie. Ciekawe obrazki oraz piękne opakowanie, w których przechowuje się żetony to niewątpliwy plus.

Zabawka jest porządnie wykonana, uniwersalna i ponadczasowa. Można się nią bawić na tyle sposobów, że nie sposób nie docenić jej walorów. Świetnie spędzi przy niej czas zarówno sześciolatek, jak i starsze rodzeństwo. Rodzice też nie będą się nudzić!

HoneyCombs

Ułożone przez naszą sześciolatkę

Niezmiernie istotny jest także fakt, że gra jest mocno edukacyjna, skupia uwagę, motywuje do wysiłku intelektualnego. W szczególny sposób aktywizuje mózg dziecka. Pewnie właśnie z tego powodu polecana jest przez Stowarzyszenie Mensa Polska (stowarzyszenie zrzeszające ludzi o wysokim ilorazie inteligencji – IQ).

Nasze spostrzeżenia? To wcale nie jest takie proste, jak może się wydawać. By połączyć płytki z każdej strony, należy mocno się natrudzić! Gra bardzo wciąga! Układanie plastrów miodu jest z jednej strony relaksujące, z drugiej w wersji „na czas” wzbudza także emocje – równie ważne podczas rozgrywek rodzinnych.

Polecamy! Honeycombs to nasz kolejny Rodzicielski HIT!

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.