Halloween i dom, w którym straszy. „Pięć Królestw” Brandona Mulla

„Pięć Królestw” to kolejna książka, a właściwie seria fantastycznych powieści – autorstwa amerykańskiego pisarza, którego uwielbiam – Brandona Mulla. Zawiera pięć pełnych przygód tomów, chciałabym opowiedzieć Wam o pierwszej z nich pod tytułem- „Łupieżcy niebios”. Jest zawarta w niej historia, która pokazuje, że dla przyjaciela jesteśmy w stanie zrobić naprawdę wiele.

Cole, główny bohater książki, w wieczór halloween zabiera przyjaciół na wycieczkę, do domu, w którym straszy. Cel jest jeden. Wszyscy mają się świetnie bawić…i wyjątkowo mocno bać. Dzieci docierają na miejsce, wchodzą do pierwszego pokoju tajemniczego domu, dostrzegają potwora, lecz się nie boją. Postanawiają, że podejmą większe wyzwanie, bo „zwykłe” potwory to dla nich za mało. Odkrywają kolejne pomieszczenia upiornego domu, zaszywając się w nim coraz bardziej. Gdy Cole z kolegami przekracza kolejny próg, dzieje się jednak coś niespodziewanego. Dzieci zostają zaatakowane i uwięzione w klatkach. Chłopiec w ostatniej chwili ucieka przed niebezpieczeństwem, chowa się i obserwuje wszystko z boku. Zauważa, że na ścianie pojawia się jasna dziura. Porywacze rozkazują dzieciom skakać do otworu, w którym jeden po drugim znikają. Chłopiec strasznie się boi, mimo to postanawia, że nie może zostać w bezpiecznym ukryciu i musi uratować przyjaciół. Czy uda mu się wyciągnąć kolegów z dziwnego miejsca? Jak potoczą się losy przyjaciół? Koniecznie przeczytajcie! Warto!

Wszystkie książki Brandona Mulla są pełne emocji. Angażują całkowicie, już od pierwszych stron. Pokazują, że najważniejsza jest przyjaźń. Polecam „Pięć Królestw”, ponieważ podczas czytania można znaleźć się w różnych ciekawych miejscach, a lektura książki to jak podróż w nieznane.

Oliwia, lat 11

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*