„Gumkowe” bransoletki hitem tegorocznych wakacji

Tego lata tęczowe gumkowe bransoletki nosili wszyscy, bez względu na wiek i płeć!

CYMERA_20140914_201842
Gumki Loom Bands (producent Stnux) potrzebne do stworzenia bransoletki dostępne są między innymi w Empiku i Smyku. W zależności od tego jaki zestaw wybierzemy, poza gumkami, zawierać może szydełko, różnej wielkości krosna, klipsy do zapinania oraz zawieszki do bransoletek. W większych zestawach znajdziemy także instrukcję potrzebną do wykonania bransoletki. Do wykonania najprostszej bransoletki nie potrzebujemy ani szydełka ani krosna – tylko własne palce. Jednak kiedy nabierzemy wprawy, można spróbować trudniejsze sploty – wiele instrukcji bez problemu odnaleźć można w Internecie.
Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 6 roku życia (według innego producenta 4rż)

CYMERA_20140915_193009
Zestaw zawierający 200 gumek kosztuje około 8 zł.
Moda na gumkowe bransoletki w 2013 roku opanowała Amerykę, a w tym roku dotarła do nas.

Ostatnio jednak rozbrzmiały w mediach doniesienia, że gumkowe bransoletki są niebezpieczne, mają powodować alergię, a nawet być przyczyną bezpłodności. Na szczęście dotyczy to podróbek. Tańsze produkty mają zawierać aż 50 procent szkodliwego ftalanu (dopuszczalna norma to 0,1).

Szkodliwe ma być noszenie tylko podrobionych gumek. Oryginalnymi można cieszyć się do woli.

Uwaga! Dostępne na rynku polskim gumki do robienia bransoletek tak zwane loom bands nie zawierają szkodliwych substancji. Produkt został zbadany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W specjalnym laboratorium w Łodzi zostały one przebadane we wrześniu 2014 roku na obecność ftalanów. Po testach okazało się, że dostępne na polskim rynku gumki przygotowane do wyplatania bransoletek są bezpieczne. Nieprawidłowości zauważono w podróbkach zatrzymanych na granicy przez celników.

Nasza ogólna ocena:

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. bela bela

    Ja mam taką ;)

  2. Agnieszka Agnieszka

    Naprawdę zdumiewa mnie ten tegoroczny hit. Nie sądziłam, że z małych gumek można wyczarować prawdziwe cuda. Za moich czasów robiło się bransoletki z muliny. A teraz – taki bajer :) Fajne.