Guma we włosach – jak ją szybko i bezboleśnie usunąć?

Oczywiście nikt celowo nie wkłada sobie gumy do żucia we włosy. Czasami ląduje ona tam całkiem przypadkowo lub w ferworze zabawy. Niekiedy niestety świadomie, jako forma ataku – ktoś chce w ten sposób komuś
zaszkodzić. Sytuacje bywają różne. Jednak nie w nich rzecz. Temat jest inny. Jak taką gumę usunąć?

Sposób numer 1. Olej

Jak usunąć gumę z włosów? Natrzeć olejem kuchennym, odczekać 10 minut. Guma przestanie być lepka, łatwiej się rozpadnie. Będzie można ją usunąć i umyć włosy.

guma we włosach

Sposób numer 2. Lód

Inna metoda na gumę we włosach? Można użyć lodu. Przyłożony do gumy pozwoli ją usunąć. Guma pod wpływem lodu powinna skruszeć. Jeśli jest ona wplątana nie przy skórze głowy, jest to dobry sposób na jej usunięcie.

Sposób numer 3. Cola

Polecany sposób na usuniecie gumy z włosów to cola. Naniesienie coli na gumę we włosach  może zmniejszyć jej klejenie i pozwoli ją łatwiej usunąć.

Guma we włosach to nic miłego. Jednak zamiast załamywać ręce i stresować się, że włosy będzie trzeba wyciąć, warto wypróbować powyższe polecane metody, wypróbowane inne przez mamy.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.