Gra zręcznościowa skaczący królik

Gra skaczący królik to propozycja zabawy dla całej rodziny na kilka godzin. Można bawić się nią bez końca i zawsze trzyma w napięciu.
W skład gry wchodzi: królik, 4 łopatki, wieża , podstawka do wieży i 20 cegiełek. Aby rozpocząć zabawę, trzeba cały zestaw odpowiednio zamontować – zajmuje to dosłownie chwilę. Należy złożyć wieżę, odpowiednio umieścić w niej cegiełki, a na szczycie przytwierdzić królika, lekko go przekręcając. Cała zabawa polega na wyciąganiu pojedynczych cegiełek łopatką, przez każdego z zawodników. Temu, któremu uda się wydostać królika, wygrywa – przy wyciąganiu jednej z cegiełek królik sam wyskakuje (za każdym razem jest to inne miejsce).

Skaczący królikGra dostarcza wielu ciekawych wrażeń i trzyma do końca w niepewności, wystarczy spojrzeć na minę dziecka, które przy wyciąganiu cegiełki mruży oczy, czy aby królik właśnie nie wyskoczył. Gdy uda się uratować króliczka z wieży, zabawę można rozpocząć na nowo, wkładając cegiełki i wciskając królika w środek wieży.

Zabawka jest przeznaczona dla 1-4 graczy w wieku co najmniej 4 lat z uwagi na małe elementy, chyba, że mniejsze dziecko korzysta z zabawki pod czujnym okiem dorosłego.

Gra nie sprawia żadnych trudności bawiącemu się trzylatkowi, a wręcz wyzwala chęć do nauki precyzji (wyciąganie cegieł) oraz cierpliwości. Dodatkowo gra wspomaga koordynację wzrokowo – ruchową, dziecko za każdym razem podczas wyciągania cegiełki obserwuje czujnie królika.

Cena gry jest dość przystępna, można ją nabyć w sklepie internetowym już za około 35 złotych. Elementy są dość solidne i dobrze się łączą.

Jedyną niewielka wadą, jaką ja zauważyłam jest brak instrukcji obsługi i zabawy w języku polskim.

Ogólna ocena:

Wioleta 30-letnia mama trzyletniego Wojtusia. Absolwentka studiów pedagogicznych. Z zamiłowaniem pochłania wszelką wiedzę na temat wychowywania dzieci, gotowania oraz dziedzin kosmetyki. Zagorzała zwolenniczka karmienia piersią i jak najczęstszego chwalenia dzieci. Wyznaje zasadę: "Słuchaj dobrych rad, ale postępuj zgodnie z matczynym instynktem".

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.