Gra Puzlino Granna Zabawki edukacyjne

Gra Puzlino mogłaby zdobyć tytuł rodzicielskiego hitu podobnie jak gra Lotto, gdyby pozwalała na bardziej kreatywną zabawę. Ocenilibyśmy ją wyżej, gdyby zachęcała do rozrywki prowadzonej na co najmniej dwóch-trzech zasadach. Niestety forma puzzli nie pozwala sprostać takim wymaganiom, dlatego grę należałoby ocenić jako „dobrą”, jednak maksymalnej ilości gwiazdek w naszym rankingu ona nie zdobywa.

gra-puzlino-grannaAle od początku… Gra zawiera 24 elementy, które można połączyć w 12 pasujących do siebie zestawów. W ten sposób powstają kolorowe układanki, z których połączeniem ma sobie poradzić dziecko od dwóch do czterech lat.

Nasza testerka mająca nieco ponad dwa lata nie miała właściwie żadnych problemów z ułożenie poszczególnych elementów (połączeniem kaloszy z parasolem, ula z pszczółką, psa z budą, itd.). Wszystkie dopasowała w niespełna 5 minut. Zadanie można powiedzieć, że okazało się zbyt proste. I na tym koniec.

Oczywiście po ułożeniu puzzli można z dzieckiem porozmawiać na ich temat. Samą zabawę uatrakcyjnić, zapraszając do gry inne dzieci. Jednak to, mimo wszystko, trochę mało…

Plusy? Dobre wykonanie, gruba tektura, która została użyta do produkcji gry, trwałość i grafika, której nie można nic zarzucić, dobra dostępność i niska cena (około 20 złotych). Wszystko to decyduje o tym, że grze przyznajemy 3.5 pkt.

 

 

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.