Gra edukacyjna Trefl Cyferki plus

Cyferki plus to tradycyjne dwuelementowe układanko – puzzle. Zabawa polega na dopasowaniu obrazka z daną cyfrą do odpowiedniej ilości zwierzątek. Świetna zabawa dla dzieci rozpoczynających przygodę z puzzlami, ale także i tych które chcą zapoznać się ze zwierzątkami i cyferkami  od 1-10.

cyferkiUkładanka składa się z 20 elementów, które po ułożeniu tworzą 10 obrazków. Dopasowując obrazki do siebie, dziecko rozwija swoje umiejętności matematyczne , ćwiczy sprawność manualną oraz koordynację wzrokowo- ruchową. Doskonałe wprowadzenie w świat zwierząt, liczb i zbiorów matematycznych.

Gra przeznaczona dla dzieci powyżej 3 lat, jednak nie zawiera małych elementów i spokojnie może bawić się nią dwulatek. Dla pełnego bezpieczeństwa puzzle zostały wykonane z twardej tektury pomalowanej ekologicznymi farbami spożywczymi. Ilość graczy 1+ a więc dziecko może układać elementy samodzielnie, gdy mama np. gotuje obiad lub bawić się wspólnie ze wszystkimi domownikami.

Cena ok 25 złotych.

Gra daje wiele wspaniałych chwil wspólnej i przede wszystkim pożytecznej zabawy, jednak na rynku dostępnych jest wiele podobnych gier i tym razem firma Trefl nie zaskakuje zbytnio oryginalnością.

Ogólna ocena:

Wioleta 30-letnia mama trzyletniego Wojtusia. Absolwentka studiów pedagogicznych. Z zamiłowaniem pochłania wszelką wiedzę na temat wychowywania dzieci, gotowania oraz dziedzin kosmetyki. Zagorzała zwolenniczka karmienia piersią i jak najczęstszego chwalenia dzieci. Wyznaje zasadę: "Słuchaj dobrych rad, ale postępuj zgodnie z matczynym instynktem".

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.