Golf dla najmłodszych

Wraz z początkiem września w Warszawie rusza projekt Golf Dla Dzieci, specjalnie opracowany program zajęć dodatkowych dla najmłodszych, wprowadzany do przedszkoli i szkół podstawowych w stolicy. Zajęcia prowadzone są również na wybranych salach gimnastycznych. Celem zajęć jest rozwijanie wśród najmłodszych zamiłowania do sportu, nauczenie ich podstaw gry w golfa, a także wpojenie zasad, które nierozłącznie związane są z tą dyscypliną.

Golf to wartości

Golf to sport jak żaden inny oparty przede wszystkim na kodeksie i etyce, dlatego to doskonały sposób, aby nauczyć dzieci wartości takich jak samomotywacja, szacunek dla siebie i innych, chęć samodoskonalenia się, uczciwość. Te cechy zaszczepione wśród najmłodszych są pomocne w życiu, zdecydowanie bardziej niż same umiejętności sportowe.

Golf to zabawa

Golf Dla Dzieci to nauka poprzez zabawę, gdyż to właśnie zabawa jest najważniejsza dla najmłodszych. Każdy rodzic wie, że uśmiechnięte dziecko to szczęśliwe dziecko. Program wykorzystuje przede wszystkim gry zespołowe i indywidualne, ćwiczenia i konkursy, w których najmłodsi chętnie biorą udział. Program został skonstruowany w ten sposób, iż łączy golfa z elementami innych dziedzinami sportu, dzięki czemu zajęcia są urozmaicone a także umożliwiają poznania dyscyplin, które nie są na tyle popularne, by znalazły się w programie szkolnym.

Golf to zdrowy i aktywny tryb życia

Golf jest sportem ogólnorozwojowym. Jego nauka kształtuje czynności motoryczne, koordynuje ruchy ciała, wyrabia odpowiednie postawy. To także nowa, ciekawa forma aktywności, promującą zdrowy tryb życia, tak ważny w rozwoju najmłodszych. Golf Dla Dzieci to także doskonała podstawa do trenowania w przyszłości nie tylko golfa lecz wszelkich innych dyscyplin sportu.

Golf na Twoim osiedlu

Do tej pory, aby rozpocząć przygodę z golfem, konieczne było dojeżdżanie do pól golfowych, oddalonych od miasta o wiele kilometrów. Teraz dzieci mają okazję zdobyć pierwsze golfowe szlify w miejscach, gdzie spędzają większość swojego czasu – na swoich osiedlach.

Golf to sport dla każdego

Golf to piękny i ciekawy sport, który trenować może każdy. To zajęcie, które może być wspólnym hobby dla całej rodziny. Nie wymaga specjalnych predyspozycji fizycznych, a pozwala zdrowo i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu w przepięknych warunkach przyrody. Warto, aby dzieci zapoznały się z tą dyscypliną jak najwcześniej, a umożliwia to właśnie projekt Golf Dla Dzieci.
Patronat nad naszym projektem objął portal sosorodzice.pl
Nabór na zajęcia już rozpoczęty. Szczegóły na stroniewww.golfdladzieci.pl.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Rodzynek Rodzynek

    Ciekawa inicjatywa. Coś innego, niż piłka, czy bieganie. Szkoda, że tylko w Warszawie.

  2. ewanka ewanka

    świetne ;-) szkoda że tak daleko :-/ Ale tak na prawdę sama bym zagrała :-)