Gdzie w Polsce można spotkać Świętego Mikołaja? Wioski Mikołaja

Koniec listopada, a szczególnie grudzień to czas, kiedy myśli większości dzieci, nie tylko w Polsce, koncentrują się na ulubionej postaci – Świętym Mikołaju. W przedszkolach i szkołach trwa nauka piosenek o Mikołaju, przygotowuje się prace plastyczne, występy świąteczne. Oczywiście pisze się również listy do Mikołaja i z niecierpliwością oczekuje na prezenty. Coraz częściej atmosferę świąteczną pobudzają odwiedziny w wiosce Mikołaja, w których można zajrzeć do pracowni, pobawić się ze Śnieżynkami, czy porozmawiać z Mikołajem. Zobacz, gdzie w Polsce można odwiedzić Mikołaja.

wioska Mikołaja

Wioska Świętego Mikołaja w Bałtowie

Już od 30 listopada można odwiedzić Wioskę Świętego Mikołaja w Bałtowie. Jak co roku, dzieci będą miały możliwość porozmawiania z Mikołajem, zrobienia sobie z nim zdjęcia, a nawet otrzymania od niego prezentu lub zostawienia napisanego w domu listu.

Na miejscu, w Bałtowie można zwiedzić wioskę Mikołaja, zobaczyć, jak dzielnie pracują Elfy, pobawić się z Bałwankiem, jednym słowem poczuć atmosferę świąt…

źródło: https://juraparkbaltow.pl/2018/11/07/otwarcie-wioski-swietego-mikolaja/

Bałtów znajduje się około 3 godziny od Łodzi, ponad 2 godziny drogi samochodem z Warszawy i półtorej godziny z Lublina.

Bilet normalny kosztuje 16 złotych, dla dzieci – 12 złotych.

Kraina Świętego Mikołaja w Kołacinku

Nie musisz wyjeżdżać do Laponii, chatę Świętego Mikołaja znajdziesz w Kołacinku. To tu zobaczysz, jak Mikołaj odpisuje na listy, porozmawiasz z nim czy zrobisz fotografię. W chacie obok mieszka Dziadek Mróz wraz z swoją wnuczką Świegoruczką.Chcesz zobaczyć jak wygląda? Zajrzyj koniecznie!

Na miejscu w krainie Mikołaja możesz otrzymać certyfikat poszukiwacza magicznej gwiazdki i wziąć udział w wielu zorganizowanych zabawach. Na koniec warto wybrać się na spacer po Bajkowej Ścieżce, na której spotkasz wiele domków znanych i lubianych postaci bajkowych. Jest coś jeszcze, specjalny magiczny młyn, który mieli wszystkie złe uczynki i grzeszki najmłodszych. Wystarczy spisać na kartce to, co nie do końca się udało w mijającym roku i wrzucić do młynu. Złe uczynki zostaną usunięte.

źródło zdjęcia: http://www.krainamikolaja.pl/atrakcje/

To nie koniec atrakcji, w Kołacinku na dzieci czeka jeszcze więcej…. Kliknij i przeczytaj.

Kołacinek leży w odległości 2 godzin od Łodzi.

Bilet normalny kosztuje 35 złotych, a bilet ulgowy 30 złotych. Dzieci do lat 3 wstęp bezpłatny.

Przystanek Świętego Mikołaja Drzewina koło Gdańska

Mikołaj przyjmuje dzieci również w Drzewinie, koło Gdańska. To tutaj można porozmawiać z Mikołajem, posłuchać jego opowieści, zadać pytanie czy zostawić list z prośbą o najpiękniejsze prezenty. Na miejscu poza tym znajduje się Szkoła Elfów, Mikołajkowy Plac Zabaw, żywa szopka ze zwierzętami, świąteczna scena z filmami o tematyce świątecznej.

źródło: https://www.facebook.com/przystanekswietegomikolaja/

Przystanek świętego Mikołaja czynny jest do 22 grudnia w godzinach od 8 do 16. Koszt wstępu 39 złotych. Warto zadzwonić przed przybyciem i zarezerwować miejsce – 58 303 18 78.

Wioska Świętego Mikołaja w Mazurolandii

W każdy weekend bez potrzeby rezerwacji można udać się do Mazurolandii, gdzie na małych i dużych czeka Mikołaj. Odwiedziny są możliwe w godzinach od 11 do 15. Grupy zorganizowane po wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu: 693 616 083.

Na miejscu do zwiedzanie Chatka świętego Mikołaja (45 minut) – zwiedzanie Polany Legend i Baśni, rozwiązywanie zagadek, słuchanie opowieści Mikołaja, możliwość zrobienia sobie zdjęcia, napisania listu, a także zniszczenia złych uczynków w specjalnie do tego przygotowanej niszczarce.

Następnie dzieci przechodzą do pracowni Elfów, gdzie odbywają się zajęcia artystyczne (45 minut) – do wyboru: wykonywanie ozdób świątecznych lub projektowanie kartek świątecznych. Czas trwania całego pobytu u Mikołaja – 1,5 godziny, cena od osoby – 22 złote.

Wioska Mikołaja w Zatorze

Przez kilaka ostatnich lat polskie dzieci mogły odwiedzić Mikołaja w Zatorze. W tym roku Wioska Mikołaja jest nieczynna.

Znacie inne ciekawe Wioski Mikołaja? Napiszcie!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.