Gdzie ubezpieczyć samochód przed urlopem?

Inf. prasowa komentarzy: 0

Już niedługo wybierasz się na urlop i będziesz podróżować samochodem? Przygotuj się do takiej wyprawy – także pod kątem ubezpieczenia auta. Upewnij się, że pojazd ma ważne ubezpieczenie OC. Jeśli nie, wykup polisę – po to, aby zachować ciągłość ochrony. Sprawdź, gdzie opłaca się wykupić ubezpieczenie auta.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy zarejestrowany samochód musi mieć ważne ubezpieczenie OC. Jest to polisa, w ramach której ubezpieczyciel przejmuje na siebie finansową odpowiedzialność w razie spowodowanego przez kierowcę zdarzenia drogowego.

Gdzie wykupić polisę OC?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kolejną polisę OC wykupić u dotychczasowego ubezpieczyciela. Zanim jednak zdecydujesz się na przedłużenie umowy, porównaj dostępne oferty. Sytuacja na rynku ubezpieczeniowym zmienia się dynamicznie – może się okazać, że inna firma będzie miała dla ciebie korzystniejszą propozycję.

Pamiętaj! Zakres ochrony i sumy gwarancyjne nie zależą od wysokości składki. Oznacza to, że za ubezpieczenie OC nie warto przepłacać.

Cena polisy może być zatem jednym z głównych wyznaczników, które zadecydują o tym, gdzie wykupić ubezpieczenie.

Chcesz kupić tanie OC? Porównaj oferty

Czy wiesz, że towarzystwa ubezpieczeniowe proponują mocno zróżnicowane oferty? Wynika to przede wszystkim z tego, jak szacują ryzyko związane z danym kierowcą. Im jest ono wyższe, tym większej składki należy się spodziewać. Jeśli więc chcesz wykupić najtańsze ubezpieczenie OC, musisz porównać dostępne oferty. Dzięki temu będziesz wiedzieć, gdzie faktycznie zapłacisz najmniej.

Wcale jednak nie musisz samodzielnie zbierać danych od poszczególnych ubezpieczycieli, a następnie ich porównywać. Wystarczy, że skorzystasz z serwisu porównywarkowego, który udostępnia internetowy kalkulator. Po wypełnieniu formularza otrzymasz informację zwrotną na temat ubezpieczenia OC proponowanego w konkretnych firmach. Potem nie pozostaje nic innego jak tylko wybrać najtańszą ofertę i dopełnić formalności. Tym sposobem możesz zaoszczędzić nawet do 50% – średnio tyle wynosi różnica między najdroższą a najtańszą składką.

Ubezpieczenie OC może nie wystarczyć…

Musisz pamiętać, że ubezpieczenie OC ma dość okrojony zakres ochrony. Jeśli chcesz mieć pewność, że żadne zdarzenie na drodze nie zakłóci wypoczynku, pomyśl o wykupieniu dodatkowych ubezpieczeń.

Na uwagę zasługują:

  • assistance – polisa, która zapewnia pomoc drogową w razie wielu sytuacji w trasie, np. holowanie, wymianę ogumienia, otwarcie zatrzaśniętych drzwi auta, ładowanie akumulatora, dowóz paliwa;
  • NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (obejmujące zarówno kierowcę, jak i pasażerów), w ramach którego można liczyć m.in. na zwrot kosztów leczenia czy rehabilitacji.

Możesz także pomyśleć o rozszerzeniu ochrony o ubezpieczenie OC. Dzięki temu będziesz mieć szansę na uzyskanie odszkodowania w momencie, gdy dojdzie do szkody twojego auta – także z twojej winy.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.