Gdy za oknem deszcz i śnieg… 5 oryginalnych pomysłów na rodzinne, jesienne wieczory

Inf. prasowa komentarzy: 0

Okres jesienno-zimowy dla nikogo nie jest łatwy. Wraz ze spadkiem temperatur, spada również potrzeba aktywności, na której brak nie można było narzekać latem. Tymczasem jesienne wieczory spędza się zazwyczaj przed telewizorem lub z głową w telefonie. Deszcz, zawierucha, niska temperatura – to wszystko przyczynia się do pogorszenia nastroju i braku chęci na jakikolwiek ruch. Nie oznacza to jednak, że nadchodzący długi jesienno-zimowy czas musi być wyglądać jak w poprzednich latach. Może w tym roku warto zmienić coroczne nawyki i zorganizować czas całej rodzinie? Możliwości na spędzanie wspólnych chwil jest mnóstwo i wcale nie muszą się wiązać z wyjściem do lokalu czy do sali zabaw dla dzieci. Które zabawy z pewnością przypadną do gustu starszym dzieciom, jak i tym najmłodszym? Co zrobić, by sezon jesienno-zimowy upłynął całej rodzinie na wspólnych zajęciach bez włączania telewizora i telefonów?

1. Rodzinne pichcenie

2. Układanie puzzli nigdy się nie nudzi

3. Domowa sesja zdjęciowa

4. Wspólne malowanie

5. Poruszajmy się w domu

Rodzinne pichcenie

Trend gotowania wciąż cieszy się sporą popularnością. Gotować może każdy, co potwierdzają dziesiątki programów kulinarnych. Dlaczego więc nie przenieść tej zabawy do domu? Prawdopodobnie każde dziecko kocha pizzę i ciasteczka. Może świetnym sposobem na spędzenie wspólnego wieczoru byłoby przygotowanie włoskiego placka, lecz z dobrych, jakościowych składników? Wystarczy wykorzystać chustkę lub przepaskę i zawiązać nią oczy uczestnikom. Ich zadaniem będzie odgadywanie składników, a następnie dodawanie ich do garnka. Większa liczba prawidłowych odpowiedzi, oznacza bardziej urozmaiconą pizzę. Taka forma rozrywki powinna się sprawdzić zarówno w przypadku starszych dzieci, ale i z pewnością polubią ją najmłodsi.

Układanie puzzli nigdy się nie nudzi

Puzzle od lat cieszą się popularnością, jeśli chodzi o pomysły na spędzanie wolnego czasu niezależnie od wieku. Ułożenie kolorowej układanki z tysięcy drobnych elementów, może więc być prawdziwym wyzwaniem dla całej rodziny. Jednym z pomysłów na zabawę dla wszystkich domowników są rodzinne mistrzostwa układania puzzli. Wystarczy połączyć wybrane osoby w pary i ustalić poziom trudności na podstawie tego jaka ilość elementów znajduje się w danym komplecie. Powinien być on bowiem dostosowany do wieku oraz umiejętności graczy. Stworzone w ten sposób obrazy, można oprawić w ramki i powiesić na ścianę. Puzzle przyjmą staną się w ten sposób formą dekoracji w pokoju dziecka w dodatku wykonaną samodzielnie.

Domowa sesja zdjęciowa

Kreatywność dzieci można pobudzić, aranżując a’la studio i organizując sesję zdjęciową w domu. Najmłodsi uwielbiają przebieranki. A tym co z pewnością zaktywizuje ich wyobraźnię, będzie zabawa w kreowanie postaci z ulubionych bajek. Dla utrudnienia można podzielić stworzyć podział na kategorie tematyczne. Wystarczy przygotować gadżety typu guziki, spinki, kosmetyki do makijażu i oczywiście ubrania. Dziewczynki będą miały wreszcie okazję wczuć się w rolę księżniczki, starsi chłopcy zaś superbohaterów. Tworzenie oryginalnych strojów z pewnością mile spędzić czas całej rodzinie. A powstałe podczas sesji zdjęcia, będą świetną pamiątką na przyszłość.

Wspólne malowanie

Jeśli powyższe propozycje wydają się zbyt skomplikowane, alternatywą na spędzanie wspólnych jesiennych wieczorów jest również malowanie. Uwielbiają to bowiem robić starszaki, jak i najmłodsi. Zabawa w malowanie może przyjąć formę gry w skojarzenia. Zadaniem uczestników jest rysowanie danych kategorii takich jak np. zwierzęta, pojazdy czy pejzaże. Natomiast by nieco unowocześnić taką formę rozrywki, warto rozważyć zakup etch a sketch. Ta popularna tablica do rysowania, łączy przyjemne z pożytecznym. Ogranicza bowiem zużycie papieru, a przy tym daje dzieciakom niesamowitą frajdę. Tablica może być oryginalnym pomysłem na prezenty świąteczne.

Poruszajmy się w domu

Jesienno-zimowa aura nie zawsze sprzyja aktywności na zewnątrz, nie oznacza to jednak, że należy z niej zrezygnować. Wspólne spędzanie czasu w domu nie musi wyglądać w każdy weekend tak samo. Owszem układani puzzli czy rozgrywki w gry planszowe zawsze się sprawdzają, jednak od czasu do czasu warto wprowadzić urozmaicenie i się troszkę wspólnie poruszać. Możliwości jest mnóstwo np. nauka tańca, fitness czy nawet popularne karaoke. Wystarczy uruchomić wyobraźnię i dać się ponieść emocjom. Tego typu forma spędzania wieczorów jest też dobrym sposobem na relaks i chwilę zapomnienia od codziennych stresów. Z pewnością docenią pomysł nie tylko dzieci, ale i ich zabiegani rodzice.

Dzieci wbrew temu, co może się wydawać, uwielbiają spędzać czas z rodzicami i rodzeństwem. Dla dorosłych być może będzie to początkowo spore wyzwanie, by wygospodarować wolne wieczory w swoim po brzegi wypełnionym grafiku. Niemniej tego rodzaju rutyna, którą można oryginalnie nazwać np. 'Czwartkami Kowalskich’, z pewnością przyniesie same korzyści przede wszystkim z punktu widzenia budowania więzi rodzinnych. A jak widać pomysłów na wspólne spędzanie czasu nie brakuje. Co więcej, wcale nie wiążą się one z wydatkami. Wystarczy odrobina kreatywności, a przede wszystkim chęci, by typowy wieczór przed telewizorem, zamienić w czas pełen wyzwań i zabawy dla wszystkich członków rodziny.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.