Gąsienica Klara Smily Play

Gąsienica jest właściwie niezniszczalna, zapewnia wiele możliwości do zabawy i ma dobrą cenę. Testowana przez kilka miesięcy nie daje żadnego powodu do narzekań. Podoba się nam (zwłaszcza ze względu na możliwość ściszenia dźwięków), jak i córce. To wystarczający powód, by zaliczyć ją do rodzicielskich hitów i polecać innym.

Zabawka, która rośnie wraz z dzieckiem

Prawdziwe zainteresowaniem Gąsienicą Klarą pojawiło się około pierwszych urodzin. Wcześniej córka na zabawkę patrzyła nieśmiało: sięgała po czułki i badała zielonego stworka małymi rączkami wyraźnie do tego zachęcona.

Wszystko się zmieniło około pierwszych urodzin, kiedy gąsienica dała sporo możliwości do wspólnej zabawy. Na początku dumnie przenoszona z miejsca na miejsca (nie jest to zabawka lekka jak piórko, ale do najcięższych też nie należy), następnie przyszedł czas na próby ciągnięcia zabawki za zamontowaną linkę.

Nauka

Dzisiaj, gdy córka ma prawie półtora roku, Klara nadal jest jedną z ulubionych zabawek. Można przyciskać na jej tułowiu kolorowe kształty, ucząc się liczb, liter i kształtów.

Szczególne zainteresowanie wzbudza kółko, które zostało „rozpracowane” podczas wkładania w trakcie zabawy klocków do sortera. Oprócz tego jest gwiazdka, serduszko, kwiatuszek, kwadrat i trójkąt – czyli standardowe kształty pojawiające się w różnych zabawkach dla dzieci, co pozwala maluszkom zdobywać nową wiedzę i przypominać sobie to, czego się dzieci nauczyły przy okazji zabawy innymi zabawkami.

Dodatkowo gąsienica posiada przycisk, który pozwala zmienić opcję zabawy na cyfry i litery, ucząc pierwszych trzech wartości w każdej z nich: 1-2-3 i A-B-C.

Gąsienica Smily Play „mówi po polsku”. Poza efektami dźwiękowymi również oddziałuje na wzrok maluszka. Przyciski i czułka zabawki świecą, zachęcając do zabawy.

Duża trwałość i cena

Plusem jest również bardzo wysoka trwałość Gąsienicy. Zabawka jest odporna na uderzenia i upadki nawet z dużej wysokości. Jej struktura pozostaje nienaruszona.

Zachęcić może także cena: około 50 złotych. To w porównaniu do Gąsienicy Gawędziary Fisher Price, która kosztuje około 120 złotych, mało. Oczywiście można się spierać i przekonywać, że Gąsienica Fisher Price ma więcej funkcji (śpiewa, naśladuje głosy zwierząt), jednak nie sposób nie zauważyć jej wad.  Główny zarzut do Gąsienicy Gawędziary Fisher Price można mieć z powodu obrazków, które nie są na tyle staranne, jakby można oczekiwać. Nie odzwierciedlają tak dobrze prezentowanych zwierzątek i przedmiotów, jakby mogły (np. pies wygląda jak miś).

Co przemawia dodatkowo na plus zabawki Smily Play? Gąsienicę Klarę można łatwo utrzymać w czystości, a w przypadku wspomnianej zabawki Fisher Price jest to utrudnione ze względu na naklejki, które dzieci lubią zrywać, a ich wyczyszczenie też stanowi problem (np. usunięcie zeschniętego banana lub chrupka z nich to nie lada wyzwanie). Jest coś jeszcze. Można narzekać, że zabawka Fisher Price jest źle wyważona i ciągle się przewraca. W przypadku Gąsienicy Klary nie ma problemu z tymi wadami. Co równie ważne nie znajduję właściwie żadnych minusów i choćbym chciała, nie mam się do czego przyczepić.

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.