Fundacja MaMa

Fundacja MaMa to organizacja pozarządowa założona w czerwcu 2006 roku w Warszawie przez Sylwię Chutnik, Julię Kubisę i Annę Pietruszkę- Dróżdż.

mama fundacjaFundacja MaMa poprawia sytuację kobiet, w szczególności matek, we wszystkich sferach życia. Organizujemy szereg działań aktywizujących, kulturalnych, edukacyjnych, lobbingowych, prawnych i z zakresu ekonomii społecznej. Bazując  na  stabilnym  i  dobrze zorganizowanym zespole budujemy niezależną, liderską  grupę  wspierająca  inicjatywy społeczne.

Wartości, czyli czym się kierujemy w naszej pracy:

 1. Etyka /lojalność /uczciwość
 2. Niezależność
 3. Równość
 4. Skuteczność
 5. Profesjonalizm/odpowiedzialność

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. alicja ogonek alicja ogonek

  W Szwajcarii mają siedzibę organizacje odpowiedzialne za wszystkie zawirowania gospodarcze na całym świecie (NESTLE, WHO, UNICEF ). Pracują tam dzieci profesorów, polityków. Wspólnie ze zlokalizowanymi tam koncernami płacą za fałszywe badania, organizują afery. Wszystkie są umówione tak żeby zarobiły konkretne osoby.
  Takie powiązania z Polski można obejrzeć na polsatnews.pl, w Wydarzeniach z dn.19 i 20 listopada.

  Każde zwierze hodowlane może zjeść resztki z restauracji, bo znajdują się tam takie same pleśnie ( bakterie ) jak w serze i alkoholu. Nazwa zależy od ich ilości znajdujących się na 1 cm. badanego materiału. Groźne są pleśnie z mięsa, bo jest w nich najwięcej żelaza. U osobnika z małą ilością żelaza może spowodować zgon. Zwierzęta hodowlane umierają, na przykład na ASF, z powodu obecności podrobów ryb w karmie. Zwierzęta mają zbyt mało żelaza z powodu nadmiaru szczepionek, tłuszczu i chemii dodawanej do karmy. Dokładnie jak u ludzi. Większość dzieci można doprowadzić do stanu używalności, ale tylko czerwonym mięsem.

  W koncernach zwykle pracują wegetarianie. Mają zbyt ciemną skórę z powodu nadmiaru pleśni. Zmiana diety na prawidłową powoduje powstanie na skórze twarzy zmian, świadczących o wszystkich chorobach zakaźnych jednocześnie. W wieku 30 lat mają siwe włosy i nie nadają się do żadnej pracy. Ci ludzie są gorsi niż zwierzęta, TEŻ uprawiające seks WSPÓLNIE. Miewają włosy blond, rude, czarne, łysiny – to obojnaki. SIWI SĄ NAJGORSI. OSOBY O SIWYCH WŁOSACH, GRUBASY, CHUDZIELCE, WIELKIE BRZUCHY NIE NADAJĄ SIĘ DO ŻADNEJ PRACY.
  CZŁOWIEK UCZĄCY SIĘ I PRACUJĄCY MUSI MIEĆ CZEKOLADOWE, PEŁNE OWŁOSIENIE GŁOWY. PRAWIDŁOWO, TAK WYGLĄDA ZDROWA POPULACJA !!!!!!!!!!!!!!!!!! Ludzie miewają jedno dziecko. W Holandii osoba o zbyt jasnych włosach to pacjent hospicjum ( Andre Rieu, TVP Rozrywka – to trochę wzór na wszystko)
  ONZ nie miał prawa utworzenia państwa IZRAEL na terenie Palestyny. Tylko złodziej wchodzi do cudzego domu bez zaproszenia.
  Wiem, bo tak samo próbowano ukraść moje mieszkanie w pracy i jestem powikłaniem po szczepionkach.
  Wszystkie fundacje hodują tylko potworki.
  położna Alicja Ogonek

  Każde gospodarstwo rolne miało kiedyś krowę. Surowe mleko ma w składzie pleśnie czyli bakterie probiotyczne. Po zrobieniu sera i masła, w ukwaszonych pozostałościach tych bakterii jest więcej. Serwatkę i MLEKO pili LUDZIE i WSZYSTKIE zwierzęta. W górach nazywa się to żętyca. Pleśnie zwalniają trawienie i powodują pełne wykorzystanie białka z dużo mniejszej ilości pokarmu. Mniejsze wydalanie, to mniejsze straty żelaza. To korzystne PRZYSPIESZENIE wydalania. Ustala się dość szybko.

  Pokarm przesuwa kolejna porcja. Jeśli zwierze ma szczotke, to masuje sobie kark, gdy ma zje za dużo białka. Gdy zaczyna masować zadek, jest w złym stanie zdrowia. Ponieważ żywność trawi się w górnej części przewodu pokarmowego, potrzebujemy bardzo dużo żelaza, a żywność MUSI być wartościowa i w mniejszej ilości. Trawimy 7 dni. W przerwie zioła. Nadmiar jedzenia/białka to AGRESJA , otępienie lub choroba. W zależności od poziomu żelaza. Musimy wtedy solidnie pomachać rękoma lub użyć bardzo SILNEJ trucizny.
  W ziarnach może być zbyt dużo tłuszczu, który przyspiesza wydalanie i straty żelaza z odchodami. Soja i płatki dla ludzi mają usuwany tłuszcz, ponieważ tak jak wszystkie trucizny odkłada się on na obwodzie. W karmie dla zwierząt dodano olej z chemią. TO ZBĘDNY DODATEK. Z powodu nadmiaru tłuszczu z ziaren dzieci i osoby starsze wolą chudsze mleko i mięso. Trucizny usuwamy przez skórę i jamy. Jeśli odłoży się tam tłuszcz to nie można ich usunąć. To ropnie po szczepionkach, usuwane CHIRURGICZNIE od co najmniej 40 lat.
  Tłuszcz to brak sprawności nóg i wzroku, bo w pierwszej kolejności odkłada się najdalej od głównych naczyń. Przeciwieństwem są rozstrzenie czyli niewydolność serca, spowodowane bardzo dużym brakiem żelaza. To zasługa zbyt ciężkiej pracy. Kwaszonka to posiłek lub dodatek. Zamiast pleśni w posiłku mogą być zioła, przyprawy. Zastępczo, dla zwierząt, można zastosować spady owoców, resztki ziaren z browaru. W posiłku dla ludzi musi być tłuszcz, przyprawy lub kwaszonki. Ograniczenie ziaren i „tłuszczu” – OLEJU to mniejsza warstwa słoniny u ludzi. Oleje to najlepszy kosmetyk dla ludzi i ZWIERZĄT. Człowiekowi potrzeba więcej kwaszonych produktów mlecznych ( niekoniecznie sera ) i mięsa !!! SÓL jest niezbędna dla wszystkich, szczególnie w czasie UPAŁÓW I MROZÓW.
  położna Alicja Ogonek

  JEDZENIE TO PODSTAWA
  To firmy SZWAJCARSKIE, Austriackie, Duńskie są odpowiedzialne za sytuację na świecie. Niemcy to albo wojna albo komunizm. Produkują albo chemię albo pleśnie. Zostały opisane do wszystkich krajów. Nikt nie życzy sobie obecności takich firm i ludzi.

  Płatki i kaszki to nie jest śniadanie dla dzieci i dorosłych. TROCHĘ CHLEBA DO SZKOLY, PRACY TO WYSTARCZAJĄCA ILOŚĆ BIAŁKA Z ZIAREN. TYCH Z MNIEJSZĄ ILOŚCIĄ BIAŁKA. Kawa, czekolada, garnki nie leczą. Alergie i witaminy nie istnieją, tak jak większość badań stworzonych w tych krajach. Płyny do odkażania skóry człowieka są zbędne, bo pleśnie i tak powstaną w odpowiedniej temperaturze i wilgotności. Mimo różnych nazw i tak najlepiej zmyje je mydło z czystego oleju. Fabryki krwi są zbędne, bo krew można toczyć bez badań. Żadne szczepionki nigdy niczemu nie zapobiegały, pleśnie i chemia tego nie potrafią. Dzieci neurologiczne nie są szczepione, bo lekarze wiedzą, że są to konsekwencje szczepionek. ( albo jest za dużo dzieci, albo nie mogą zarządzać chorzy psychicznie wegetarianie i osoby o siwych włosach ).

  Profesor nie wie, że ziemniaki chorują z powodu braku nawozu naturalnego od świń. Każde zwierze może jeść zioła i kwaszonki tak jak krowa i bez chemii. Potrzeba wtedy mniej białka. Żyto nie potrzebuje chemii. Proszę odebrać profesorom medycyny tytuły i obniżyć emerytury do minimum socjalnego ( oprócz chirurgów ). Takich od czipów też. Zapasy z konta i nieruchomości też. Powinni siedzieć w więzieniu, jak w Turcji. To samo dotyczy tych od zwierząt i roślin. Niech zobaczą chociaż przez chwilę, jakie życie przygotowali dla innych. . Instytuty to piękne mieszkania skoro i tak wszyscy umierają na grypę !!!!!!!!!!!

  Do zarządzania skóra i włosy powinny mieć kolor czekoladowy ( naturalny ). Nadmiar tłuszczu zawsze wisi, najgorsze to podgardle. Każdego obowiązuje emerytura. Tylko kretyn zatrudnia takiego idiotę jak Maciarewicz.
  Dla osób chorych i starszych ( siwych ) najlepsze są jabłka i ziemniaki z mlekiem ( trochę kwaszonego ). Białe mięso. Przyprawy. To gwarancja lepszego wzroku i sprawnych nóg. Brak aktywności to gwarancja zgonu, jeśli odstawimy chemię !!!!!
  To rude bydle Szumowski, jak każdy dzieciorób potrafi tylko okaleczać i zabijać.

  położna Alicja Ogonek

  PORAŻENIE MÓZGOWE WYGLĄDA DOKŁADNIE JAK POLIO, TRĄDZIK JAK OSPA.

  Miliony osób w Polsce mają trądzik także na górnej części ciała. Na sali operacyjnej pracuje osoba z wysypką na całym ciele i nie zaraża. Wysypka to choroby zakaźne, które po zmianie NAZWY już nie są ZAKAŹNE, a szczepionki pozostały. Katar ma identyczne objawy jak GRUŹLICA.

  POLIO to lata 50, czyli okres wyjątkowego głodu po WOJNIE i płodzenia bez umiaru, bo jadano nadmiar surowego mleka. ( nawet ŚWINIE dostają gotowaną soję ).
  W SEJMIE bywali niepełnosprawni. Tylu WYKSZTAŁCONYCH i „LEKARZY” widziało. TYLKO NIELICZNI zauważyli, że chorują osoby o charakterystycznym wyglądzie ( zbyt „JASNE” włosy ). Dużo parchatych bo niepełnosprawni nie są „leczeni ” chemią.

  PO TYM WIDAĆ, JAK DUŻO JEST W POLSCE NIEDOŻYWIONYCH GŁUPKÓW.

  Każdy GRUBAS I CHUDZIELEC TO OSOBA CHORA PSYCHICZNIE, WREDNA K………… Tak jak zbyt ” jasne ” włosy i skóra, czyli agresja to zasługa głównie IŻŻ i DIETETYKÓW.
  SZCZEPIONKI, suplementy diety tak jak nadmiar białka lub trucizn w diecie powodują bardzo duże straty żelaza z odchodami. Lekarze doprowadzili do stanu głodu, podobnego jak w czasie wojny. Zachowania ludzi identyczne!!!!! To Niemcy robią testy na alergię, która nie istnieje, a objawem jest KATAR . To zbyt dużo białka daje objawy chorobowe. Kretyńskich testów jest dużo więcej. DZIECI TO przyszłość narodu, a polskie jak nie kaleka to ŚLEPE albo CHORE PSYCHICZNIE.

  Tylko szczepionki na gruźlicę są produkowane w Polsce, ale chyba tylko KOMUCH może zarabiać na produkcji pleśni. Inne szczepionki to utrzymywanie złodziejskich koncernów. Tak jak kupowanie zbędnego, amerykańskiego sprzętu.
  Najdroższe i jedyne które pomagają to leki z krwi. Sa produkowane w Szwajcarii. Jeśli ktoś je dostaje, to tylko dlatego żeby nie umarł w szpitalu. W Polsce osoby które mają zbyt dużo żelaza, są leczone na nowotwory. A mogłyby oddawać krew. Za to krew osób, które nie powinny jej TRACIĆ jest oddawana Niemcom, żeby na niej zarobili. To hematolodzy zablokowali budowę fabryki w Polsce. Ale, badanie poziomu żelaza zwykle jest w normie ponieważ, żelazo jest zawsze tam gdzie jest najbardziej potrzebne !!!!!

  Zarówno ludzie jak inne zwierzęta i rośliny chorują tylko z powodu braku żelaza. Profesor nie potrafi nic, oprócz użycia chemii.
  Jelenie mają rykowisko na jesieni, bo jedzą zbyt dużo białka z dojrzałych traw. Samice z tego powodu mają cieczkę, więc piepszą się, jak TO BYDŁO.
  Z tego samego powodu ludzie JAK BYDŁO też wyją, nie tylko do księżyca, dodatkowo piepszą się WSZYSCY ze wszystkimi. Zawsze gdy miewają jakieś problemy ze skórą, są to dewianci lub niebezpieczni przestępcy. Często są to wegetarianie, JEDZĄ tłuszcz zamiast mięsa. To zasługa dietetyków.
  Wygląd Ministrów Zdrowia i i ich zastępców, z ostatnich lat wskazuje na umiejętność zarządzania co najwyżej burdelem.
  Małe dzieci mogą jadać tylko produkty z niską ilością białka czyli najważniejsze jest jakieś mleko, gotowane. Na początek musi być mięso i żółtko, tak jak było 60 lat temu. Najlepsze jest mięso czerwone. Machanie rączkami to możliwość jadania warzyw i owoców, bez skórki i pestek. Najlepsze jabłka i gruszki gotowane, bo to najmniejsza ilość białka i tłuszczu. UZUPEŁNIENIE ILOŚCI ŻELAZA i aktywność fizyczna, pozwala na przesuwanie w przewodzie pokarmowym większej ilości białka czyli SŁODYCZY w diecie. Dlatego większe dzieci mogą jadać białko 3 razy w tygodniu, a nastolatki nawet codziennie, ale trochę. Wtedy też są potrzebne pasteryzowane kwaszonki. Tak i dla dorosłych, białko zawsze powinno być dodatkiem do warzyw lub owoców. To TŁUSZCZ jest największą trucizną, ponieważ odkłada się i nie można się go pozbyć.
  Sałatki, frytki, nie tylko z wołowiną to najlepszy zestaw.
  położna Alicja Ogonek

  KOBIETA TO PODSTAWA GOSPODARKI !!!!!!
  Prawidłowy wygląd człowieka to: ŁADNA, CIEMNIEJSZA skóra i włosy na głowie ( dłuższe, kręcone, czekoladowe najlepsze ). Takie włosy powinny być przez cały okres nauki i pracy !!!!!!!! Kobiece powinny być dłuższe, ciemniejsze ( mięso i mleko ). Gwarantuje to pomoc w pracach domowych, sprawność seksualną do końca życia. Średnia budowa ciała. To prawidłowy poziom żelaza, dla aktywnej zawodowo osoby od DZIECKA. Wcięcie w talii musi być. Mały brzuch to pełne jelita. Obwód klatki powinien być taki sam jak obwód bioder. Córka to wierna kopia ojca, syn matki, dopóki, szczególnie matka jest wydolna. Mężczyzna też jest ważny. MAŁŻEŃSTWA WSPÓŁPRACUJĄ. Kobiety planujące ciążę powinny ograniczyć pracę. To gwarancja urodzenia syna i donoszenia ciąży.
  Prawidłowy sposób odżywiania:
  Warzywa i owoce, bez pestek i skórek, słodkie, to podstawa odżywiania. To odpowiednik liści i trawy. Można jeść same ZIEMNIAKI. Najważniejszym dodatkiem jest MIĘSO i każde mleko zwierzęce do picia ( kwaszone, kiszone dodatki ). Wszystkie dodatki to naturalna trucizna, ale korzystna dla zdrowia.
  Najkorzystniejsze są sałatki, frytki są nieszkodliwe.
  OKAZJONALNYM dodatkiem są ZIARNA, jajka, masło, smalec, cukier, sery. Nadmiar białka i tłuszczu powoduje duże straty żelaza z odchodami. To żelazo daje siłę. Ser żółty może być lepszy niż antybiotyk.
  Mało tłuszczu roślinnego to groch, fasola, cieciorka, soczewica, biała mąka. Tuczą, ale można to spalić. Do zjedzenia potrzebny jest dodatek tłuszczu. Mało białka roślinnego ma ŻYTO. Zboża z OLEJEM to karma dla świń przemysłowych. DLATEGO MAJĄ WIRUSA ??? Orzechy mają taki sam skład jak soja, drobne ziarna czyli dużo tłuszczu. Duże straty żelaza to głód i zbyt duża masa ciała.
  Mężczyźni TRACĄ ŻELAZO W CZASIE SEKSU, kobiety także w czasie miesiączki i ciąży, dlatego muszą uzupełniać mięsem. Im więcej trucizn, tym większe straty z odchodami. Im cięższa praca fizyczna lub umysłowa, tym więcej potrzeba czerwonego mięsa. Ma najwięcej żelaza. Ciemna skóra i włosy lubią jaśniejsze mięso i mogą więcej ziaren ( 2 łyżki dziennie ) z warzywami. Tuczy. Największą wartość mają produkty, które potrzebują zamrażarki, lodówki. Jest wtedy najmniej szkodliwych pleśni. Wystarczająco dużo jest w kwaszonych produktach mlecznych !!!!
  Nieszkodliwe opakowania to: karton, papier, szkło, PP- 5 , PE – 2 i 4 są miękkie. Tłuszcz roślinny to świąd skóry. Im produkt słodszy, tym więcej białka roślinnego, które tuczy. Żelazo nie traci właściwości w gotowaniu. Najszybciej ODCHUDZAJĄ jabłka, gruszki bo mają najmniej białka i tłuszczu. GOTOWANE. Najlepsze dla chorych, dzieci i słabszych. Podroby to samo żelazo.
  Dobry stan ZDROWIA potwierdza, duża sprawność fizyczna i siła rąk. Konieczne są różne ćwiczenia w kilka razy w ciągu dnia. Bardzo ważne MACHANIE RĘKOMA. Leczy i zabija promieniowanie. To słońce i księżyc. Tak samo działa dłuższy kontakt skóry z niższą, wyższą temperaturą, truciznami – OLEJ , naturalnymi metalami, sztucznym promieniowaniem, AKUPUNKTURA. Starsze osoby, zamiast leków mogą pić alkohol lub palić papierosy, wąchać sztuczne zapachy. Też działają jak ukąszenie węża. U osób aktywnych żelazo KUMULUJE się w skórze. Krążenie napędzają trucizny.
  Żywność przebywa w przewodzie pokarmowym do 7 dni.
  Białko roślinne pleśnieje – to wielkie brzuchy. Mniej białka to mniej pleśni. Te wklęsłe to tłuszcz roślinny. Pleśnie są też we krwi. Bywają określane jako bakterie probiotyczne lub chorobotwórcze, w zależności od fantazji twórcy, tych samych badań. Pleśnie to białko roślinne, z różną zawartością naturalnego żelaza. ALKOHOL TO TEŻ PLEŚNIE, DLATEGO NIE TYLKO U ŚWINI Z ASF, MOŻE BYĆ WYKRYTY ALKOHOL WE KRWI (Polsat ). Niewielkie ilości pleśni powodują, że żelazo kumuluje się w skórze. Jeśli jadamy mięso i warzywa. Pleśnie zabija gotowanie. Podwyższona temperatura to nadmiar trucizn – leczy je mleko. W gotowanym zabijamy nadmiar pleśnie. Czipy to element obcy szybsze straty żelaza.
  Zawał to przyjemniejsza śmierć. Tylko kretyni reanimują trupa. Wegetarianie są zbyt CZARNI. Głód to PROSTYTUCJA I PEDOFILIA, żebractwo. To fachowcy od opowiadania bajek, tworzą dużo zbędnych ale bardzo okazałych budowli. Plamy, zbyt jasna skóra to zasługa chemii, ciemniejsza skóra, a pusto w środku to zasługa tłuszczu.
  Największą ciemnotę prezentuje lubelskie, szczególnie uniwersytety.
  położna Alicja Ogonek