Fotelik samochodowy? Jak go dobrze dobrać do swojego samochodu?

Inf. prasowa komentarzy: 0

Wybór fotelika samochodowego wcale nie jest łatwy. Nie wystarczy bowiem zdecydować się na model rekomendowany przez ekspertów czy innych rodziców. Trzeba sprawdzić czy wybrany produkt jest dopasowany do samochodu. Na co zatem zwrócić uwagę?

Zakup fotelika samochodowego jest znacznie bardziej angażujący niż się to wydaje. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pozornie niczym się nie różnią – ewentualnie dużymi wahaniami cenowymi. Koszt to jednak nie jedyny aspekt, który trzeba wziąć pod uwagę.

  • Sposób montażu

Sporym uproszczeniem jest montaż za pomocą zaczepów ISO-fix, dzięki czemu fotelik samochodowy można łatwo i szybko wypinać / wpinać. Aby to było możliwe, auto musi mieć takie zaczepy – o ile jest to standardem w nowych pojazdach, tak w samochodach kilkunastoletnich już niekoniecznie.

Wbrew pozorom nie każdy fotelik można przypiąć pasami poprawnie. Wiele zależy m.in. od długości pasów, ukształtowania kanapy itp.

  • Kierunek montażu

W ostatnim czasie daje się zauważyć wyraźny wzrost popularności fotelików RWF – montowanych tyłem do kierunku jazdy. Zwiększone zainteresowanie wynika z prostego powodu – takie modele są po prostu bezpieczniejsze.

Zanim jednak zdecydujesz się na zakup takiego fotelika sprawdź, czy montaż będzie w ogóle możliwy. Trzeba pamiętać, że foteliki RWF są większe i zajmują więcej miejsca. Może więc okazać się, że taki model nie zmieść się do pojazdu.

Kupujesz fotelik? Przymierz go w samochodzie

Zakup fotelika samochodowego przez internet nie zawsze jest rozsądnym rozwiązaniem. Modele są naprawdę różne, dlatego trzeba przetestować kilka i wybrać ten, który mieści się w aucie i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

Dlatego warto podjechać do specjalistycznego stacjonarnego sklepu, w którym będzie można przymierzyć kilka fotelików.

Przewozisz dziecko? Możesz zaoszczędzić na OC

Jeżeli kupujesz fotelik samochodowy, to znaczy że jesteś rodzicem. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, ponieważ dzięki temu możesz obniżyć wysokość składki OC.

Jak pokazuje porównywarka ubezpieczeń OC kalkulator-oc-ac.auto.pl, jednym z czynników wpływających na obniżkę składki jest bycie rodzicem. Ubezpieczyciele są bowiem zdania, że takie osoby jeżdżą dużo rozważniej i bezpieczniej, ponieważ nie chcą narażać życia i zdrowia swoich dzieci.

Nie decyduj się jednak na przypadkową ofertę, lecz porównaj dostępne możliwości. Wejdź na stronę https://kalkulator.kalkulator-oc-ac.auto.pl/kalkulator/oc-ac/, a następnie wypełnij krótki formularz. Odpowiedz na zadawane pytania, aby otrzymać kalkulacje od poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Potem porównaj pod względem ceny – dzięki temu zaoszczędzisz nawet do 50%. Jednocześnie możesz wykupić OC w pakiecie z NNW – w ten sposób zwiększysz zakres ochrony swojej oraz podróżujących z Tobą pasażerów, także Twojego dziecka przewożonego w foteliku samochodowym.

 

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.