Farma Mikiego – gra Trefl

Trefl ma w ofercie grę przeznaczoną (według producenta) dla dzieci powyżej 4 lat: przygotowaną w 12 planszach i z dołączonym „magicznym długopisem”.

i-trefl-magic-pen-farma-mickiegoWielki, solidny karton z uroczą Myszką kryje instrukcję obsługi i kartonowe  karty, na których znajdują się różne zadania: uczące spostrzegawczości, dopasowywania kształtów, tłumaczące nowe pojęcia, poszerzające wiedzę o świecie, doskonalące koordynację wzrokowo-ruchową. Oprócz kilku ćwiczeń spostrzegawczości, są również zadania polegające na dodawaniu i liczeniu, stąd widocznie kategoria wiekowa (4+).

Jakie są nasze wrażenia?

Gra jest bardzo ciekawa i nasza trzylatka przyjęła ją z entuzjazmem. Z większością zadań poradziła sobie sama (pomagaliśmy przy zadaniach polegających na liczeniu). 12 kart szybko się skończyło, stąd zabawa trwała chwilę (jak informuje producent 20-30 minut). Szkoda, że w zestawie nie znalazło się więcej kart, by częściej można było do Farmy Mikiego sięgać. Kilkulatek szybko zapamiętuje, dlatego trochę szkoda, że producent nie pokusił się o bogatszą zawartość pudełka.

Cena: około 30 złotych

Wiek: 4+

Producent: Trefl

Ogólna ocena:

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.