Eos materac lateksowo-kokosowy

Dopóki jako nastolatka spałam na rozkładanej kanapie, nie miałam pojęcia, jak wielkie znaczenie ma dobrze zorganizowane miejsce do snu. Nie bardzo rozumiałam, dlaczego w zagranicznych programach w każdym pokoju kilkuletniej dziewczynki stoi klasyczne łóżko. Z czasem zaczęłam marzyć o takiej typowej przestrzeni do snu z wielką ilością poduszek.Dzisiaj, choć minęło kilkanaście lat, czasy bardzo się zmieniły. Zmieniła się również świadomość dotycząca tego, jak powinna wyglądać sypialnia. Dlatego coraz więcej osób nawet w niewielkich mieszkaniach organizuje sobie sypialnie z prawdziwego zdarzenia. Z wielką dbałością podchodzi się również do wyboru materaca dla dziecka. Jego znaczenie doceniane jest nawet przez szczególnie oszczędne osoby, które nie lubią wydawać pieniędzy na „niepotrzebne udogodnienia”, a za taki mógłby być uznany dobry materac do łóżka dziecka.

Tymczasem na rynku rzeczywiście jest wiele dobrej jakości produktów w akceptowalnej cenie. Wbrew temu, co niektórzy twierdzą, zakup materaca do łóżeczka dziecka nie musi nas zrujnować. Dowód? Poniższa recenzja dotycząca wyrobu polskiego producenta: marki Janpol.

materac

Na adres redakcji dostarczono materac lateksowo-kokosowy Eos polskiego producenta Janpol. Plus za polskie pochodzenie oraz dobrą cenę: materac w rozmiarze 120×60 otrzymamy za 313 złotych (produkt jest dostępny również w rozmiarze 140x70cm).

Informacje podstawowe od producenta

  • Materac lateksowo-kokosowy o dwóch stronach twardości: średnio-twardej i twardej
  • Wkład: płyta lateksowa o grubości 6 cm, obłożona jednostronnie płytą kokosową o grubości 2 cm.
  • Pokrowiec:dzianina jersey pikowana obustronnie ociepliną.
  • Materac posiada zdejmowany pokrowiec. Możliwość prania w temp. do 60°C.
  • Dzianina posiada Certyfikat Oeko – Tex 100.
  • Wysokość: ok. 10 cm.

Jak się sprawdza w praktyce?

Materac można układać na dwa sposoby: stroną kokosową lub lateksową. Pierwsza jest twardsza, dlatego nadaje się bardziej dla młodszych dzieci, druga nieco bardziej miękka i polecana jest dla starszych niemowlaków, a najlepiej dla dzieci powyżej roku.
Posiada odpinany pokrowiec, który po praniu nie zmienia swojego rozmiaru ani kształtu, łatwo można go założyć, a z tym bywa różnie, bo w poprzednich materacach, których miałam okazję używać zdarzało mi się siłować z pokrowcem i mieć trudność z jego „naciągnięciem” na cały obszar materaca.

Co do komfortu: trudno go ocenić. Tak jak córka budziła się w nocy na starym materacu, tak i na tym nocne pobudki również się jej przytrafiają. Nie zauważam również różnicy, co do emocji, jakimi dziecko obdarza łóżeczko. :) Dlatego nie sugerowałabym, że ten materac zdziałał cuda. Niewątpliwie jednak jest to dobrej jakości produkt w dobrej cenie i co równie ważne znajduje się w ofercie polskiego producenta. Dlatego na ten moment polecam. Jeśli w trakcie jego użytkowania zmienię zdanie, na pewno Was o tym poinformuję.

Mam na imię Kinga. Jestem mamą. Normalną, nie wpatrzoną przez cały dzień w dziecko, ale myślącą o prawdziwym dobru całej rodziny. Uczę się, jak kochać siebie i innych. Wiem, że mogę to osiągnąć jedynie wtedy, kiedy będę łączyć kilka ról.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.