Ektoina na pokrzywkę i AZS

Jestem nad wyraz sceptyczna w stosunku do „nowości”, które potrafią skutecznie wyleczyć duże zmiany na skórze dzieci borykających się z problemem alergii skórnych. Dlatego z rezerwą podeszłam do tego preparatu. Ot, kolejna maść, którą mam obowiązek przetestować, by nie grzebać nadziei, że znajdę dobry produkt dla mojego dziecka.

Jakie było moje zdziwienie, kiedy stan skóry już po drugim użyciu znacznie się poprawił, a kolejne aplikacje tylko potwierdziły naprawdę dobre działanie, które w naszym przypadku okazało się dużo lepsze od cieszących się złą sławą sterydów.

W związku z tym, że po produkt sięgnęłam wyraźnie nieprzekonana, poczułam się w obowiązku Wam o nim napisać. Być może komuś ektoina pomoże tak, jak nam.

Ektoina, czyli co?

SONY DSCPrzyznam, że to, co czytałam o ektoinie wprowadzało mnie w dziwny nastrój. Miałam wrażenie, że wszelkie informacje o substancji „cenniejszej niż złoto” są mocno przesadzone. Zresztą sami oceńcie..

Ektoina to naturalna substancja, która wykazuje działanie ochronne i nawilżających. Chroni przed działaniem niskich i wysokich temperatur oraz suchością powietrza. Pozyskuje się ją na drodze fermentacji z ekstremofilów – mikroorganizmów żyjących w skrajnie niesprzyjających warunkach środowiska.

Ektoinę wykorzystuje się do łagodzeniu objawów alergii  skórnej oraz błon śluzowych nosa i oczu takich jak:  kichanie, wodnisty katar, łzawienie czy zaczerwienienie powiek.  Substancja pozwala skutecznie leczyć i łagodzić objawy atopowego zapalania skóry. Badania udowodniły, że ektoina zmniejsza świąd i szorstkość skóry.

Ecto Skin p7 – opinie

Stosowaliśmy różne kosmetyki, dermopreparaty, maści przygotowywane w aptece, przy mocnym zaostrzeniu zmian również sterydy (nawet na twarz). Obiektywnie Ecto Skin P7 w naszym przypadku sprawdza się najlepiej. Ma lekką konsystencję, szybko się wchłania (producent zaleca nakładanie w połączeniu z lekkim wmasowaniem).

Ektoina zawarta w Ecto Skin P7 łagodzi zaczerwienienia, zmiany są dużo bledsze (w naszym przypadku dużą różnicę było widać po dwukrotnej aplikacji – jednym dniu leczenia). Producent zapewnia również, że ogranicza świąd, my jednak nie mamy z nim większych kłopotów, stąd nie potrafię tego ocenić.

Co najważniejsze Ecto Skin można stosować przez długi czas, bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych, dlatego preparat jest dużo lepszy od, według mnie, podobnie działających sterydów (o stężeniu 0,25).

Jedyne minusy to niewielka objętość oraz fakt, że preparat po otwarciu może być stosowany jedynie przez trzy miesiące. Potem trzeba kupić kolejne opakowanie lub zakończyć stosowanie.

Cena około 40 złotych. Nie wiem jak z dostępnością w aptekach stacjonarnych. Preparat kupujemy w internecie.

Warto obejrzeć poniższą prezentację. Choć istnieje ryzyko, że powstała na zlecenie firmy, to prowadzący wykład lekarz przekazuje ciekawe informacje na temat ektoiny w leczeniu AZS.

Wykład prof. Romana Nowickiego podczas XVIII Sympozjum Naukowo – Szkoleniowego „Postępy w Alergologii i Pneumunologii” na temat zastosowania ektoiny (zawartej w ectoSkinP7) w leczeniu atopowego zapalenia skóry.

 

 

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Jestem mamą. Normalną, nie wpatrzoną przez cały dzień w dziecko, ale myślącą o prawdziwym dobru całej rodziny. Uczę się, jak kochać siebie i innych. Wiem, że mogę to osiągnąć jedynie wtedy, kiedy będę łączyć kilka ról.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Karolina Karolina

    Dziękuję za podpowiedz, z pewnością sprawdzimy w naszym przypadku jak będzie działała na skórę.

  2. Olga Olga

    Ja stosowałam i zgadzam się, że na średnio intensywne zmiany jest ok. My zużyliśmy jedno opakowanie, potem już u nas problem z wysypkami minął. Niestety trafiłam na ten krem po kilku miesiącach różnych testów innych preparatów…:(