Eksperci

Magdalena Kubik

Z wykształcenia technolog żywności, dietetyk i diet coach. Z zamiłowania propagatorka zdrowej kuchni i slow foods. Z połączenia wykształcenia i pasji stworzyła Gabinet Dietetyczny Fit & You gdzie przekazuję swoją wiedzę wraz z pozytywną energią. Prywatnie mama fantastycznego młodego mężczyzny (rocznik 2000).

Paulina

Paulina- jestem studentka 3 roku położnictwa na Collegium Medicum w Bydgoszczy. Kierunek wybrałam z przypadku, ale zanim się zorientowałam, położnictwo stało się moją pasją. W przyszłości chciałabym pracować na sali porodowej. Moim marzeniem jest, aby każda kobieta traktowała swój poród i macierzyństwo jako najpiękniejszy okres w swoim życiu. Mam nadzieje, ze napisane przeze mnie artykuły pomogą przyszłym i młodym mamom, poradzić sobie z nową sytuacją, w której się znalazły.

Katarzyna Łapacz

Jestem rehabilitantką zajmującą się kobietami w II i III trymestrze ciąży (terapia mięśniowo-powięziowa) oraz w okresie okołoporodowym. W związku z tym prowadzę od jakiegoś czasu firmę Reh.Mama, działającą na terenie Warszawy. Obecnie sama doświadczam uroków oczekiwania na Córeczkę, co w połączeniu z praktyką zawodową daje mi nareszcie obraz tego, z czym do tej pory zmagały się moje Pacjentki. A łatwo rzeczywiście nie jest :) Jednocześnie wyznaję zasadę, iż ciąża to nie choroba, a bezczynność i bierność to najgorszy wróg kobiety! Od ponad 5 lat pracuję również w Fundacji DOBRZE ŻE JESTEŚ, ukierunkowanej na pozamedyczne wsparcie osób z chorobą nowotworową oraz propagowanie dawstwa krwi i szpiku kostnego.

Arkadiusz Roszak

Właściciel sklepu internetowego minitraper.pl dla rodziców aktywnych, często przemieszczających się i podróżujących z dziećmi. Podróżujący mąż i tato, z wykształceniem filozofa, zamiłowaniem rysownika, doświadczeniem pedagoga i pomysłami nastolatka. Twórca i redaktor strony blog.minitraper.pl o podróżach z dziećmi oraz wszystkim co się z nimi wiąże.

Dagmara Kalczyńska

Dagmara Kalczyńska – pedagog-logopeda, spec. resocjalizacji i profilaktyki społecznej, logorytmik, terapeutka karmienia dzieci, terapeutka dysleksji. Autorka artykułów na temat wychowania i rozwoju dzieci, ekspert na portalach dla rodziców. Doświadczony wychowawca kolonijny. Członek Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Prowadząca warsztaty dla rodziców (także tych dopiero spodziewających się dziecka) i nauczycieli dotyczące zagadnień wychowawczo – logopedycznych. Obecnie jej praca związana jest głównie z dziećmi do 3 r.ż., mającymi przeróżne problemy rozwojowe (terapeuta mowy) oraz poradnictwem pedagogiczno - logopedycznym. Przeciwniczka smoczków i kubków niekapków. Miłośniczka długich podróży samochodem, polskiego morza, książek, dobrego jedzenia i snu.

Joanna Sękowska

dyplomowany nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej, animator kultury. Mama 2,5-letniej Zuzanny oraz kilkumiesięcznego Bartka. Dyrektor Punktu Przedszkolnego Przyjaciele Żyrafy .

Paulina Hrycyk

Paulina Hrycyk – psycholog, uczestniczka licznych szkoleń w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą, posiada doświadczenie w pracy socjoterapeutycznej z dziećmi w wieku szkolnym, hobbystycznie – ilustratorka, perkusistka i kulinarna eksperymentatorka.

Karina Wiencelewska

Karina Wiencelewska - psycholog, psychoterapeuta, specjalizuje się w terapii systemowej rodzin i par. Odkąd pamięta, lubiła słuchać ludzi i pomagać im, a z czasem odkryła w sobie talent do wspomagania rozwoju osób w każdym wieku. Otworzyła więc gabinet psychoterapii Pomost, by pomagać ludziom wprowadzać pozytywne zmiany w życiu. Z pasją wykonuje swój zawód czerpiąc życiową energię z pracy z ludźmi, zarówno dziećmi jak i dorosłymi. Zawsze gotowa do prowadzenia długich dysput przy filiżance świeżo parzonej herbaty.

Katarzyna Przyborowska

Nazywam się Katarzyna Przyborowska. Jestem radcą prawnym, prowadzę własną kancelarię – LEGE ARTIS z siedzibą w Toruniu. Specjalizuję się w prawie, cywilnym, rodzinnym, prawie pracy oraz prawach kobiet. Pomagam przedsiębiorczym Paniom w prowadzeniu i rozwoju ich działalności gospodarczej, w sprawach związanych z mobbingiem, kwestią zasiłków czy uprawnień rodzicielskich. Prowadzę blogi prawnicze: Temidajestkobieta.pl oraz Medyczneprawo.pl

Ewelina Musiał

Nazywam się Ewelina Musiał-jestem psychologiem i pedagogiem. Od wielu lat pracuję z dziećmi. Prowadzę zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych w Centrum Edukacyjnym Ideownia, udzielam konsultacji rodzicom, piszę artykuły psychologiczne na temat rozwoju i wychowania dzieci. Zajmuję się także, jako psycholog, pracą z dziećmi z zaburzeniami rozwoju i niepełnosprawnością - indywidualna terapia z dzieckiem, wsparcie psychologiczne rodziców. Interesuję się zwłaszcza terapią poprzez zabawę oraz terapią poznawczo-behawioralną. Praca z dziećmi, wspomaganie ich rozwoju, odkrywanie z nimi nowych możliwości daje mi niesamowitą satysfakcję. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą dwuletniej Weroniki. Wolny czas spędzam z rodziną-spacerujemy po lesie, jeździmy na wycieczki rowerowe.

Karolina Łukaszewicz

Karolina Łukaszewicz- kosmetyczka „ zabieganych mam i zapracowanych kobiet” w Krakowie prowadzi Mobilne Studio Urody Home Spa. Ogromną uwagę poświęca pielęgnacji kobiet po porodzie oraz nieinwazyjnym metodom odmładzania. Prowadzona działalność jest odzwierciedleniem życiowych pasji i doświadczeń.

Anna

Mam na imię Ania, mam 28 lat.Jestem kosmetyczką od 4 lat. Niedawno urodziłam Kacperka. Słucham rad innych mam, czytam dużo książek o tematyce najbliższej mojemu sercu: dziecko i kosmetyka. Ale do tych wszystkich przeczytanych czy zasłyszanych informacji staram się mieć zdrowe podejście. Poza tym jestem ogromnym przeciwnikiem zasłyszanych od znajomych informacji w stylu" a jak podrośnie, to dopiero będziecie mieć kłopot...."Każdy etap bobaska a później dzieciaczka jest czymś niezwykłym, wartościowym i pięknym i ma swoje wady i zalety. Kiedyś nie chciałam dzieci, dziś patrze na swoje oczami miłości. Dostałam od życia nowy zawód zwany "mama" i go pokochałam.

Agnieszka Grabiec

Dr Agnieszka Grabiec, logopeda – założycielka gabinetu Mały Wielki Mówca w podwarszawskim Piasecznie. O swojej pracy i pasji, Agnieszka mówi: „Logopedia stała się, kolejnym po pracy naukowej oraz doktoracie wyzwaniem w moim życiu. Na każdym etapie mojego rozwoju duże znaczenie odgrywała umiejętność nawiązywania kontaktu z ludźmi zarówno z dorosłymi jak i z dziećmi. Logopedia stała się moją pasją, którą łączę z muzyką i śpiewaniem. Dbałość o piękną i wyraźną polszczyznę realizuję także w życiu prywatnym. Jestem osobą ciepłą, serdeczną, kreatywną a praca z ludźmi jest moim powołaniem. Dotychczasowe doświadczenie i konieczność współpracy z różnym środowiskiem nauczyły mnie w sposób taktowny i spokojny radzenia sobie w każdej sytuacji. Łatwo nawiązuję kontakt i umiem podtrzymać rozmowę nawet z największym milczkiem.” Prywatnie, Dr Agnieszka jest mężatką i mamą dwóch synów: 14 letniego Krzysztofa i 7 letniego Stasia.