Dziwna miesiączka – czy to ciąża?

Jednym z pierwszych, istotnych objawów ciąży jest brak miesiączki. Gdy okres nie pojawia się w wyznaczonym okresie, można snuć uzasadnione domysły dotyczące ewentualnej ciąży. Czy jednak poczęcie dziecka może sygnalizować dziwna miesiączka? Kiedy nietypowy okres oznacza ciążę?

Wykonaj test ciążowy

Najprostszym sposobem rozwiania wątpliwości jest wykonanie prostego testu, który niemal zawsze bezbłędnie wskazuje ciążę. Przeczytaj, jaki test ciążowy wybrać.

Odpowiednim momentem na wykonanie prostego domowego badania jest właśnie pierwszy dzień spodziewanej miesiączki, kiedy okres się nie pojawia. Nie wszystkie jednak kobiety są skłonne od razu iść do apteki, bardzo często doszukują się objawów ciąży (przeczytaj więcej) i snują domysły na ich podstawie. Warto podkreślić, że dziwna miesiączka może być sygnałem zapłodnienia, dlatego lepiej jej nie ignorować i od razu zadbać o dobrostan rozwijającego się płodu.

Miesiączka w ciąży – czy to możliwe?

dziwna miesiączka w ciążyW ciąży nie występuje miesiączka. Mogą pojawiać się krwawienia, które występują często dokładnie w momencie, w którym powinien pojawić się okres. Z tego powodu wiele przyszłych mam nie wie, że jest w ciąży i z tą niewiedzą mogą żyć przez cały pierwszy trymestr, w trakcie którego występują regularne plamienia. „Pseudomiesiączka” na tym etapie jest jednak inna, różni się od okresu sprzed ciąży – zazwyczaj jest skąpa, występuje w formie plamienia. Mogą towarzyszyć jej inne nietypowe objawy – senność, dziwne łaknienie, tkliwość piersi, itd.

Najprostszym sposobem sprawdzenia, czy dziwna miesiączka to symptom ciąży jest wykonanie testu ciążowego. Jeśli zobaczymy dwie kreski, warto umówić się na wizytę u ginekologa. Jeśli natomiast wynik będzie negatywny, a miesiączka nadal nie pojawi się, dobrze po tygodniu powtórzyć test.

Przeczytaj – normalny okres w ciąży, czy to możliwe.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. dd dd

  Ja przez pierwszy trymestr miałam właśnie takie dziwne miesiaczki…myslalam ze to niemozliwe, a jednak, dlatego dosc pozno dowiedzialam sie o ciazy

 2. Maja Maja

  u mnie dziwna miesiączka oznaczała właśnie…ciążę ;)

 3. KK KK

  Witajcie! Ostatni okres skończył mi się 20 października, a 4 listopada miałam plamkę krwi i nic więcej. Okres w listopadzie spóźniał się 4 dni i 17 dostałam jasno różowe plamienie w kolejnych dniach było ciemno czerwone może brązowe i trwało tylko 4 dni i było to bardzo skąpe plamienie . W nocy nic nie leciało. Dodam, ze ostatnio kuło mnie w jajnikach na zmianę i bolało podbrzusze.. Czy może oznaczać to ciążę czy coś innego?? Proszę o rade. Pozdrawiam

 4. Agnieszka Agnieszka

  Czesc mam pytanie miesiaczki mam regularne i mocne krwawienie w tym w poprzednim miesiącu uprawialam sex z narzeczonym w dni płodne,ponieważ staramy się o dziecko,w tym miesiącu dostałam miesiaczke ale bardzo jest skapa w 3 dniu brazowe plamienia czy udało się mi zajsc w ciaze do tego mam skurcze podbrzusza,nie bolą mnie piersi poradzcie mi czy to ciaza?