Dzielę się książkami

II edycja Akcji Społecznej „Dzielę się książkami” organizowana jest w 2012 roku przez Fundację „Dziecko i Kultura” (w roku ubiegłym przez firmę Qlturka.pl) we współpracy z Silesia Expo (organizatorem Targów Książki w Katowicach) i Fundacją „Miasto Słów”.

Sponsorami Akcji są DPD Polska i Firma Księgarska Olesiejuk.

Od 7 do 9 września, przez cały czas trwania Targów Książki w Katowicach, organizatorzy akcji czekać będą na wszystkie chętne dzieci (i dorosłych też), które zechcą przynieść wybraną ze swoich zbiorów książkę i podarować ją dzieciom pozbawionym kontaktu z literaturą, przebywającym w domach dziecka, szpitalach, hospicjach, a także pod opieką świetlic środowiskowych. Część książek przekazana będzie także do małych wiejskich bibliotek i do tworzących się biblioteczek polonijnych, m.in. w Danii i na Ukrainie.

W stoisku portalu Qlturka.pl/Fundacji „Dziecko i Kultura” będzie można nie tylko zostawić przyniesioną książkę, ale także wziąć udział w twórczych działaniach. Gorąco zachęcamy rodziców, nauczycieli i wychowawców do przekazywania informacji o Akcji dalej, do drukowania plakatu, a także osobistego – wraz z dziećmi, udziału w zbiórce.

Targi Książki w Katowicach
Data i miejsce: 7-9 września 2012, Hala Widowiskowo-Sportowa SPODEK

Pierwsza edycja akcji społecznej „Dzielę się książkami”, przeprowadzona przez firmę Qlturka.pl we współpracy z Fundacją „Miasto Słów” w 2011 roku podczas Targów Książki dla Dzieci w Krakowie (2- 5 czerwca) spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Udało się zebrać ponad tysiąc książek, które dzięki firmie DPD Polska, sponsorowi Akcji, zostały dostarczone do 50 placówek (domów dziecka, hospicjów, szpitali i świetlic środowiskowych) na terenie całego kraju. Głównymi darczyńcami były dzieci, które przynosiły wybrane przez siebie książki, chcąc podarować je potrzebującym. Akcję wsparły także wydawnictwa, przekazując egzemplarze; dużo książek podarował też organizator konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów – Radio Kraków, „Dziennik Polski”, Biblionetka.pl itp.

Podczas pierwszej tegorocznej edycji, zorganizowanej podczas Warszawskich Targów Książki (9-13 maja) zebrano 2 tys. książek, które trafiły do 50 placówek w całym kraju.

Sosrodzice.pl objął patronat nad akcją! Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu!

KATOWICE

Od 7 do 9 września, przez cały czas trwania Targów Książki w Katowicach, czekać będziemy na wszystkie chętne dzieci (i dorosłych też), które zechcą przynieść wybraną ze swoich zbiorów książkę i podarować ją dzieciom pozbawionym kontaktu z literaturą, przebywającym w domach dziecka, szpitalach, hospicjach, a także pod opieką świetlic środowiskowych. Część książek przekażemy także do małych wiejskich bibliotek i do tworzących się biblioteczek polonijnych, m.in. w Danii i na Ukrainie.

W stoisku portalu Qlturka.pl/Fundacji „Dziecko i Kultura” będzie można nie tylko zostawić przyniesioną książkę, ale także wziąć udział w twórczych działaniach.

Gorąco zachęcamy rodziców, nauczycieli i wychowawców do przekazywania informacji o naszej Akcji dalej, do drukowania plakatu, a także osobistego – wraz z dziećmi, udziału w zbiórce.

Targi Książki w Katowicach
Data i miejsce:
7-9 września 2012
7 września 2012 (piątek) – 10:00 – 17:00
8 września 2012 (sobota) – 10:00 – 18:00
9 wrzesnia 2012 (niedziela) – 10:00 – 16:00

Hala Widowiskowo-Sportowa SPODEK
Al. Korfantego 35
Katowice

Plakat akcji do pobrania znajduje się tutaj.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. monika06 monika06

  super akcja;) ciesze się, że pamiętamy o wszystkich dzieciach-a zwłaszcza tych z domów dziecka….
  zyczę dalszych sukcesów i postaramy się coś wybrać razem z córką;)

 2. Mama Gabusi Mama Gabusi

  To piękna akcja.
  A w kwestii dzielenia się – Gabusia ma rok i 4 m-ce (od wczoraj), więc aktualnie uczymy się, że nie wszystko, co jej się podoba, należy do niej ;-) Dzielić będziemy się już niedługo… bo przyjdzie na świat brat Gabusi ;-)

 3. OlkaG OlkaG

  Bardzo dobra akcja!

  • sosrodzice sosrodzice

   OlkaG, też tak uważamy :)

   • Rodzynek Rodzynek

    Super akcja! podobnie, jak bookcrossing, którego jestem fanką. Tam też chodzi o dzielenie się książkami – zostawia się je w miejscach publicznych: na ławkach w parku, w autobusach lub na specjalnie do tego przeznaczonych półkach tak, by mogły znaleźć kolejnych czytelników. Każda książka ma unikatowy numer i jest zarejestrowana na stronie http://www.bookcrossing.pl potem można śledzić jej dalszą drogę. Gorąco polecam akcję