Dziecko wspina się gdzie popadnie…

Zazwyczaj „ekstremalne” wspinanie zaczyna się w drugim roku życia. Maluch aż trzęsie się na widok schodów (jeśli mieszka w domu, w których ich nie ma – dążenie do ich pokonania jest tym większa), z entuzjazmem podbiega do niższych krzeseł, wspina się na dziecięce stoliki i ze skupieniem w oczach próbuje na nich stanąć, sięgając parapetu.

wspinanieNie trzeba pisać, że ryzyko upadku z wysokości jest spore, a rodzice muszą mieć oczy naokoło głowy, by w odpowiednim momencie zapobiec nieszczęściu.

To trudne, bo trzeba chronić dziecko, a jednocześnie nie ograniczać jego samodzielności. Tego, czego bowiem nie nauczy się maluszek teraz, będzie mu to sprawiać trudność w przyszłości.

Może zatem zamiast zabraniać wspinania się – co stanowi naturalną potrzebę dziecka w pewnym okresie rozwoju, umożliwić mu, by zdobył umiejętności, do których tak się garnie.

Poniżej video z przymrużeniem oka :)
https://youtu.be/Rs-kuKg_RuE

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Ula Ula

    wow, niezły ten mały

  2. Lusa Lusa

    w drugim roku życia?! Mój zaczął wspinaczki jak tylko nauczył się raczkować, schody to ulubione miejsce zabawy.Pozdrawiam

  3. Mama Mama

    Moje zaczęło wspinaczki tak około 11 miesiąca, ale tak naprawdę dużo później udawało się dostać naprawdę wysoko ;)