Dziecko urodzone w worku owodniowym

Taka sytuacja zdarza się bardzo rzadko. Dlatego zdjęcie, które opublikował na swoim profilu na FB grecki lekarz jest tym bardziej zdumiewające. Dziecko rodzące się przez cesarskie cięcie zostało wydobyte z brzucha w worku owodniowym. Bez świadomości, że właśnie przyszło na świat.

dziecko narodzoneWorek owodniowy pęka zazwyczaj sam w trakcie porodu. Niekiedy dochodzi do jego przebicia, w trakcie indukcji porodu. Podobnie dzieje się również podczas cesarskiego cięcia. Niezwykle rzadko lekarze wydobywają dziecko z łona „właściwie nienaruszone”, w swoim naturalnym środowisku. Maluszek nie ma świadomości, że się rodzi.

Nie jest to ani groźne, ani niepokojące. Dopiero gdy dochodzi do przebicia worka owodniowego, dziecko zaczyna oddychać. Do tego czasu można zobaczyć maluszka w jego naturalnym „domu”, w którym przebywał przez dziewięć miesięcy.

Niesamowite, prawda?

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. AgnieszkaMG AgnieszkaMG

  Wow! Naprawdę niesamowite!

 2. Moniś Moniś

  cudowne :)

 3. HelowaMama HelowaMama

  Nie cierpię natchnionych i nadętych sentencji o macierzyństwie. Drażnią mnie wstawiane przez matki z tygodniowym stażem demoty o poświęceniu itd. To zdjęcie naprawdę wzrusza i pokazuje cud porodu, bez tłumaczenia, dodawania dramaturgii i celebrowania. Cud i tyle;)

 4. Maurycy Teo Maurycy Teo

  Moja bliska znajoma kilka miesięcy temu urodziła córeczkę naturalnie, drogami natury (poród domowy). Dziecko też urodziło się w worku owodniowym, a więc nie jest potrzebne do tego cesarskie cięcie. Pozdrawiam!

  • Dorota Dorota

   Tak, to prawda, dzieci w workach owodniowych rodzą się też naturalnie…

 5. AniaNM AniaNM

  Mój drugi bliźniak urodzony przez cc byl worku owodniowym pozdrawiam

Polecane tematy