Dziecko nie przyszło na urodziny do kolegi? Rodzicu, zapłać karę!

Historia wydarzyła się w Wielkiej Brytanii. 5-latek został zaproszony na urodziny do kolegi z klasy. Rodzice dziecka potwierdzili przybycie malucha, jednak ostatecznie gość się nie pojawił. Jubilat i jego rodzina nie zostali powiadomieni o nieobecności jednego z gości, ponieważ matka chłopca zgubiła zaproszenie z danymi kontaktowymi.

Urażona matka jubilata – organizatorka przyjęcia w ośrodku narciarskim – wystawiła fakturę niesłownym gościom na kwotę 15,95 GBP, równą kosztom zapewnienia miejsca nieobecnemu uczestnikowi spotkania. Jeśli faktura nie zostanie zapłacona, sprawa skończy się w sądzie.

partyRodzice, którzy otrzymali fakturę do zapłaty, nie kryją zaskoczenia. Podkreślają, że nie znają rodziców jubilata, że nie mieli możliwości się z nimi skontaktować. Poza tym mówią, że nie chodzi o pieniądze, bo te nie stanowią problemu, ale o sposób, w jaki zostali potraktowani: „Jak nie ludzie”. Jednak organizatorka urodzin – mama pięciolatka nie rozumie linii obrony. Podkreśla, że dane do niej były na zaproszeniu, a jeśli dziecko nie mogło się pojawić na urodzinach, rodzice powinni o tym uprzedzić.

Całą historię  wiele osób skomentowało na Twitterze i innych mediach, głównie krytykując decyzję matki jubilata. Jednak czy słusznie?

Warto zaznaczyć, że sprawa nie jest odosobniona. W Anglii zdarzały się już faktury z żądaniem opłacenia kosztów miejsca za nieuzasadnioną nieobecność na weselu.

I co o tym sądzicie?

Źródło

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Mirka Jaworska Mirka Jaworska

    Świat schodzi na psy – ot co! :) .