Dziecko z celiakią

Wakacje

Dzisiaj rodzic, który poświęci kilka chwil na poszukanie hoteli czy kolonii organizowanych z jadłospisem dla bezglutenowych dzieci nie będzie miał większych problemów. Z roku na rok oferta jest coraz szersza. Na rynku funkcjonuje nawet biuro podróży -oferujące wycieczki w kraju i za granicą – prowadzone przez rodziców córki z celiakią.  Oferta jest starannie dobrana, szczegółowo przeanalizowana, sprawdzona, a kucharze wyszkoleni, w jaki sposób gotować dla osób z celiakią (swoją drogą nie jest to aż takie trudne, jak może się wydawać, dlatego większość restauracji może stawić czoła wymaganiom osób z celiakią).

Co w sytuacji, gdy planujemy wakacje indywidualne? Tutaj też można sobie poradzić. W Polsce otwiera się coraz więcej kwater, placówek, w których wprowadza się standardy kuchni „bez kłosa”.

Dziecko z celiakią, czyli będzie dobrze?

Nie ma wątpliwości, że jest coraz lepiej. Jednak do standardów pozostałych krajów Unii nadal nam daleko. Można liczyć, że dzisiejsze dzieci dożyją czasów, kiedy z celiakią również w Polsce będzie żyło się łatwiej. Oby…

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.