Dzieci urodzone we wrześniu

Wrzesień to miesiąc Merkurego, który mija pod znakiem Panny i Wagi (po 23.09). Osoby urodzone we wrześniu słyną ze swojego krytycznego podejścia do rzeczywistości oraz pracy ponad możliwości, poprzez angażowanie wszystkich swoich sił i całej energii do uzyskania upragnionego celu. Na co dzień urodzeni we wrześniu wykorzystują zdobyte doświadczenie do tego, by z dystansem i często sarkastycznie komentować rzeczywistość.

Miesiąc

1428254_38745401Wrzesień to dziewiąty miesiąc roku. Ma 30 dni. Nazwa pochodzi od kwitnących w tym okresie wrzosów. Dawniej w zastosowaniu była również nazwa „pajęcznik” od nici babiego lata. W większości języków obowiązuje nazwa łacińska „september”.

Zawody

Osoby urodzone we wrześniu najlepiej sprawdzają się w zawodach powiązanych z medycyną, prawem, nauczaniem, pisaniem, pracą biurową, rzadziej w działalności artystycznej. Racjonalna strona i chęć analizowania rzeczywistości ogranicza bardziej „duchowe”, spontaniczne cechy osobowości. Potężny umysł nakierowany na śledzenie i ocenę danych umożliwia sprawne pogłębianie wiedzy z zakresu chemii, prawa i sprawozdań komputerowych.

Kamienie września

Symbolem września jest szafir. Jest to odmiana korundu, najtwardszego kamienia zaraz po diamencie. Szafir zazwyczaj jest niebieski, choć występuje w wielu barwach (tylko nie czerwonej).

Kwiat września

1095990_51902524Kwiatem września jest aster, który symbolizuje miłość, wiarę i mądrość. Istnieje przekonanie, że oddanie astrów osobom urodzonym we wrześniu to tradycja pochodząca już z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Nazwa „aster” pochodzi od greckiego słowa „gwiazda” i odnosi się do kształtu pączka kwiatu.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. MartaB MartaB

    Brzmi niezle….miło bo moj maly przystojniak urodzil sie 20. wrzesnia:-)

  2. Julia Julia

    Świetnie to wygląda. Tylko dlaczego nie przeczytałam tego wpisu przed wyborem kierunku studiów? ;)
    Na mojej córce trudno jeszcze stwierdzić wymienione cechy, choć ta pedanteria już się zaczyna uwidaczniać :)